Piątek 1 marca
Antoniego, Radosława, Albina
RADOM aktualna pogoda

Nowa pracownia komputerowa otwarta w szkole w Natolinie

cir 2024-02-02 17:46:00

W Publicznej Szkole Podstawowej w Natolinie w gminie Jedlnia-Letnisko, została otwarta 1 lutego pracowania komputerowa. Jest to jedna z najnowocześniejszych tego typu pracowni w regionie radomskim.

Burmistrz Jedlni-Letniska Piotr Leśnowolski wyraził nadzieję, że pracownia umożliwi uczniom rozwijanie uzdolnień informatycznych. – Od kilku lat we wszystkich placówkach oświatowych w naszej gminie unowocześniamy sale dydaktyczne. Dzisiaj otworzyliśmy pracownię komputerową w szkole w Natolinie. Cieszę się, że sala została wyposażona w nowoczesny sprzęt. Deklaruję, że wciąż będziemy przeznaczać pieniądze na tego typu zadania – powiedział burmistrz Piotr Leśnowolski, któremu towarzyszyła małżonka Halina.

Dyrektor placówki oświatowej Tomasz Bernat wyjaśnił, że w szkole została utworzona pracownia terminalowa, w której wykorzystywany jest niewielki i cichy terminal komputerowy zamontowany z tyłu monitora. Wszystkie takie terminale są podłączone do serwera, a każde stanowisko posiada indywidualny pulpit oraz dostęp do zainstalowanych aplikacji. Co ważne, praca na takim stanowisku terminalowym wygląda tak samo jak na komputerze stacjonarnym. - Przy okazji zainstalowano oprogramowanie, które w pełni umożliwia realizację podstawy programowej dla pierwszego i drugiego etapu edukacji – powiedział dyrektor Bernat.

Mikołaj Zieliński uczeń klasy 8 powiedział, że dzięki nowej pracowni komputerowej ma okazję kroczyć w ślad za postępem technologicznym, zdobywać nowe umiejętności i poszerzać horyzonty. – Mamy nadzieję, że będzie to miejsce rozwoju naszych pasji, zgłębiania tajników programowania, grafiki komputerowej czy nawet poznawania i mądrego wykorzystywania możliwości sztucznej inteligencji – powiedział Mikołaj Zieliński.

Koszt wyposażenia pracowni komputerowej przekroczył 55 tys. złotych Pieniądze na ten cel pochodziły z budżetu gminy Jedlni-Letniska.

Warto dodać, że Rada Rodziców przeznaczyła środki na zakup rolety do okien. Ponadto sala została pomalowana, wykonano również nową sieć teletechniczną i elektryczną.

W sali znajduje się osiemnaście stanowisk terminalowych z oprogramowaniem HP, wyposażonych w najnowszą wersję programu Office. Będzie ona wykorzystywana w trakcie zajęć z informatyki, programowania, robotyki, grafiki komputerowej czy projektowania 3 D.

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Natolinie uczy się obecnie ponad 250 uczniów, zaś kadra nauczycielka liczy 35 pedagogów. Tradycje oświatowe w Natolinie sięgają 1912 roku, kiedy to powstała 3-oddziałowa szkoła.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych