Sobota 13 lipca
Irwina, Margarety, Sary
RADOM aktualna pogoda

Koniec będzie nowym początkiem. Szkolenie w 6 MBOT [ZDJĘCIA]

cir 2023-06-05 17:04:00

Od poniedziałku do piątku uczą się, pracują, studiują albo prowadzą własne firmy. Gdy przychodzi weekend zakładają mundur i z karabinem w ręku uczą się żołnierskiego rzemiosła. W weekend 3-4 czerwca, w 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej odbył się kolejny etap szkolenia podstawowego tzw. „szesnastki weekendowej”. To już szósty szkoleniowy weekend, a nowi ochotnicy są coraz bliżej dnia, w którym złożą przysięgę wojskową.

Podczas intensywnych zajęć przyszli żołnierze zapoznali się z regulaminami i musztrą, uczyli się topografii, taktyki, zasad przetrwania na polu walki oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Doskonalili czynności związane z obsługą broni, postawy strzeleckie oraz umiejętności strzeleckie. Podczas zajęć w sekcjach uczyli się współdziałać jak jeden organizm. Szkolenie podstawowe musi pomyślnie ukończyć każdy kandydat na żołnierza WOT. Na koniec szkolenia przejdą egzamin sprawdzający ich wiedzę oraz umiejętności zdobyte w trakcie całego cyklu szkolenia. Dopiero po zaliczeniu pętli, będą mogli wypowiedzieć słowa roty wojskowej podczas uroczystej przysięgi, która odbędzie się 16 lipca.

Podstawowe szkolenie w trybie weekendowym zostało przygotowane z myślą o kandydatach, którym trudno jest odbyć szkolenie podstawowe w trybie ciągłym. Właśnie dlatego został zaplanowany wariant alternatywny. Taka forma szkolenia jaką oferuje 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej daje możliwość zbalansować życie prywatne oraz obowiązki zawodowe ze służbą Ojczyźnie i społeczeństwu. Szkolenie weekendowe nie różni się programem od standardowej „szesnastki”. Wydłuża się jedynie czas jego trwania.

Jak zostać żołnierzem 6.MBOT? 

Mieszkańcy Mazowsza, którzy chcieliby wstąpić w szeregi 6.MBOT mogą składać wnioski w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania Wojskowym Centrum Rekrutacji lub przez portal e-PUAP. Można również skontaktować się z rekrutem 6MBOT ze swojego powiatu – dane kontaktowe dostępne są na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

 • RADOM to PIS +++++

  2023-06-06 02:03:10

  SZACUNEK.

 • RADOM to PIS +++++

  2023-06-06 02:03:16

  SZACUNEK

 • RADOM to PIS +++++

  2023-06-06 02:03:23

  SZACUNEK

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych