Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Bezpieczniejsze i cichsze podróże między Łukowem a Radomiem

dm, PKP PLK 2024-05-14 13:09:00

Sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże między Łukowem a Radomiem Główny (lk26) zapewnią prace na 6-kilometrowym odcinku między Łukowem a Łukowem Łapiguz. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na budowę torów, mostu i przepustu kolejowego. Projekt o wartości ponad 16 mln zł netto realizowany jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy.

Dzięki pracom PKP Polskich Linii Kolejowych SA mieszkańcy Łukowa zyskają sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże w kierunku Radomia. Prace na odcinku między Łukowem i Łukowem Łapiguz zaplanowano od czerwca 2024 r. W ramach inwestycji podkłady i szyny zostaną wymienione na nowe. Oczyszczona i uzupełniona zostanie podsypka. Efektem robót będą cichsze i bardziej komfortowe podróże.

Prace obejmą również remont mostu kolejowego nad rzeką Krzna Południowa w Łukowie oraz przepustu. Obiekty zostaną zabezpieczone antykorozyjnie, powstanie nowe odwodnienie oraz schody z balustradami na skarpach. Wymieniony będzie tor. Dzięki remontom możliwe będzie utrzymanie dotychczasowej prędkości 120 km/h.

Poprawi się również bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym w Łukowie. Na przejeździe przy ul. Parkowej zostaną zamontowane nowe rogatki, sygnalizacja i oświetlenie.

Inwestycja wymaga wprowadzenia zmian w rozkładzie jazdy, ruch pociągów będzie prowadzony naprzemiennie po jednym torze. Wykonawcą prac jest firma PNUIK z Krakowa. Zakończenie prac planuje się w I kwartale 2025 r.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych