Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

Rusza rekrutacja do szkół podstawowych

dm, UM Radom 2024-02-29 08:47:00

W czwartek, 29 lutego rozpocznie się rekrutacja do klas I w szkołach podstawowych. Będzie ona prowadzona za pomocą elektronicznego systemu dostępnego na stronie: www.oswiatawradomiu.pl (zakładka: Nabór do szkół podstawowych). Złożenie wniosku o przyjęcie do klasy I szkoły podstawowej (wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów) będzie możliwe do 8 marca, do godz. 15.00.

Do szkoły podstawowej przyjmowani są kandydaci z urzędu (szkoła obwodowa) lub na wniosek rodziców (szkoła nieobwodowa).

Kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły podstawowej, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy I wyłącznie w tej szkole przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia. Kandydaci, dla których wybrana szkoła nie jest szkołą obwodową biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym.

Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do maksymalnie 3 wybranych przez siebie szkół podstawowych, układając własną listę preferencji. Niezależnie od liczby wybranych szkół rodzice/opiekunowie prawni składają wniosek o przyjęcie dziecka wyłącznie w szkole pierwszego wyboru tj. tej umieszczonej na pierwszym miejscu na liście preferencji.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do szkoły muzycznej lub klasy sportowej dodatkowo dołączają kwestionariusz – do pobrania ze strony szkoły prowadzącej rekrutację. Do oddziałów sportowych przyjmowani są kandydaci, których stan zdrowia umożliwia podjęcie nauki w takim oddziale, co potwierdza orzeczenie lekarskie wydane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, które należy przedstawić w szkole przed przystąpieniem kandydata do próby sprawności fizycznej.

Dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, wydanym ze względu na niepełnosprawność, nie biorą udziału w rekrutacji elektronicznej. Podstawą zapisania dziecka do oddziału integracyjnego lub oddziału specjalnego jest przekazanie do sekretariatu Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu,
ul. Żeromskiego 53, wniosku o skierowanie do kształcenia specjalnego, do klasy pierwszej integracyjnej/specjalnej w szkole podstawowej, prowadzącej tego typu oddziały oraz przedstawienie do wglądu orzeczenia o potrzebnie kształcenia specjalnego.

Rodzice, którzy nie korzystają z komputera, pobierają wniosek w dowolnej szkole, wypełniają odręcznie i składają do placówki pierwszego wyboru.

Kandydaci do klas I szkół podstawowych spoza obwodu przyjmowani są na  podstawie kryteriów określonych w Uchwale Rady Miejskiej w Radomiu nr 461/2017 z dnia 27 marca 2017 roku. 

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych