Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

Powstało kolejne Branżowe Centrum Umiejętności

dm, UM Radom 2024-03-25 13:01:00

Rozpoczęło działalność drugie w Radomiu Branżowe Centrum Umiejętności. Powstało w Zespole Szkół Budowlanych i będzie kształcić specjalistów z zakresu prac wykończeniowych. Celem głównym jest wsparcie przygotowania kadr na potrzeby nowoczesnej gospodarki w branży budowlanej. Swoje zawodowe kwalifikacje będą tu mogli poszerzać zarówno uczniowie, jak i pracownicy branży budowlanej oraz nauczyciele kształcenia zawodowego.

 – Bardzo się cieszę, że właśnie w tej dziedzinie będzie kształcić nasze nowe Branżowe Centrum Umiejętności. Budownictwo to bowiem jeden z głównych stymulatorów wzrostu gospodarczego. Co ważne, mamy tu zaawansowany technologicznie sprzęt, który będzie wykorzystywany w kształceniu specjalistów z tego zakresu – mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Na utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności w Zespole Szkół Budowlanych miasto otrzymało dofinansowanie z funduszy unijnych w wysokości 11 mln zł. –  To fantastyczna inwestycja w przyszłość. Tego typu placówki i uczestnictwo w takich zajęciach, to jest paszport do dobrze płatnej pracy, a jednocześnie zachęta dla przedsiębiorców, którzy na miejscu będą mieli dobrze przygotowanych specjalistów – dodaje wiceprezydent Łukasz Molenda.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu w Radomiu zostało też uruchomione Branżowe Centrum Umiejętności specjalizujące się w dziedzinie automatyki przemysłowej. Działa ono w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2.

Galeria zdjęć

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych