Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Młodzi radomianie poznawali swoje miasto

dm, UM Radom 2024-02-01 20:44:00

Ponad 1100 uczniów szkół podstawowych wzięło udział w pierwszej odsłonie cyklu spacerów edukacyjnych z przewodnikiem, organizowanych we współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną Ziemi Radomskiej.

Projekt „Poznaj swoje miasto” był adresowany do uczniów szóstych klas szkół podstawowych, którzy mieli okazję dowiedzieć się więcej o historii Radomia, zabytkach czy znanych osobach związanych z miastem. Trasa spacerów każdorazowo wiodła m.in. przez Miasto Kazimierzowskie oraz ścisłe centrum miasta. Uczniowie mogli dokładniej przyjrzeć się nie tylko zabytkom, ale również poznać historię radomskiego przemysłu, którą przypominają umieszczone w miejskiej przestrzeni rzeźby przedstawiające wyroby, z których produkcji słynął lub wciąż słynie Radom.

Dziś w Urzędzie Miejskim podsumowano pierwszą edycję projektu, którego częścią był także konkurs skierowany do szóstoklasistów. Jego uczestnicy mieli do wykonania szereg indywidualnych zadań, co pozwoliło im jeszcze lepiej poznać dzieje Radomia. Nagrody dla najbardziej aktywnych miejskich turystów wręczył prezydent Radosław Witkowski. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy 6b ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących, a drugie – klasa 6d z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6. Indywidualne wyróżnienie otrzymali natomiast Nikola Trzosek z PSP nr 23 oraz Aleksander Łabądź z PSP nr 22.

– Ogromne zainteresowanie szkół pokazuje jak potrzebny był to projekt. Dlatego w konkursie na działania z zakresu turystyki czekamy na podobne propozycje. Myślę, że Lokalna Organizacja Turystyczna taką ofertę też złoży i wiosną będziemy mogli ten projekt kontynuować – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W projekcie, oprócz uczniów radomskich szkół, uczestniczyła też grupa szóstoklasistów z Pionek.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych