Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Zatrzymany po fałszywym zgłoszeniu o alarmie bombowym

dm, KMP Radom 2021-07-19 12:00:00

Decyzją sądu, najbliższy miesiąc spędzi w areszcie 45-latek, którego policjanci zatrzymali po tym, jak powiadomił o podłożonym ładunku wybuchowym. Za przestępstwo to grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich tygodniach informacje o podłożonych ładunkach wybuchowych w budynku sądu przekazała anonimowa osoba, wysyłając wiadomości sms m.in. do dzielnicowych. Sprawca wywołał tym samym niepotrzebną interwencję służb ratowniczych oraz zakłócił pracę instytucji, wiedząc, że zagrożenie nie istnieje. Policja natychmiast uruchomiła procedury i policjanci wszczęli alarm bombowy. W stan gotowości zostały postawione wszystkie służby. Policjanci zabezpieczyli teren budynku i jego okolice. Policyjny pirotechnik bardzo dokładnie sprawdził budynek i teren do niego przyległy pod względem pirotechnicznym. Zaangażowani w działania policjanci podczas przeszukania nie znaleźli żadnego ładunku.

Jednocześnie z czynnościami sprawdzającymi na miejscu, policjanci rozpoczęli ustalanie osoby, która przekazała informację o podłożeniu materiałów wybuchowych. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 45-letniego mieszkańca Radomia. Następnie został on doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Najbliższy miesiąc spędzi w areszcie. Za fałszywe zawiadomienie o nieistniejącym zagrożeniu, grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych