Poniedziałek 11 grudnia
Damazego, Waldemara, Artura
RADOM aktualna pogoda

W centrum miasta będą przejazdy rowerowe i nowa sygnalizacja świetlna

dm, MZDiK 2021-08-06 15:30:00

Do połowy października tego roku potrwają roboty przy przebudowie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic 25 Czerwca i Żeromskiego. Skorzystają na tym zarówno rowerzyści, którzy będą mieli możliwość jazdy na wprost ulicą Żeromskiego, jak również kierowcy, gdyż nowe światła mają zostać skoordynowane z tymi przy ulicy Kelles-Krauza.

Fragment dokumentacji projektowej całej inwestycji

MZDiK rozstrzygnął już przetarg na przebudowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic 25 Czerwca i Żeromskiego (obok pomnika Czerwca ’76) wraz z wyznaczeniem przejazdu rowerowego. Wygrała spółka Stangl Technik Polska ze Świdnicy, która za realizację inwestycji otrzyma ponad 171 tysięcy złotych. Wykonawca będzie musiał zdemontować starą i zainstalować nową sygnalizację świetlną, dostosowaną także do ruchu rowerowego. Na skrzyżowaniu będą wyznaczone dwa przejazdy umożliwiające przejazd na wprost (na jednokierunkowym odcinku ulicy Żeromskiego jest już od dawna kontrapas rowerowy prowadzący w stronę deptaka). Pojawi się tam ponadto nowe oświetlenie uliczne.

Nowe światła zostaną skoordynowane z sygnalizacją na skrzyżowaniu ulic 25 Czerwca i Kelles-Krauza. Warto jednak pamiętać, że nie oznacza to, iż w każdym przypadku uda się pokonać oba skrzyżowania na zielonym świetle. Na tym odcinku w godzinach szczytu często tworzą się korki, co powoduje, że ruch pojazdów odbywa się z małą prędkością.

Umowę ze zwycięzcą przetargu MZDiK podpisze 12 sierpnia. Potem wykonawca zadania będzie miał 60 dni na realizację wszystkich robót. Przypomnijmy, że ta inwestycja w Śródmieściu to jeden z oczekujących dotychczas na wykonanie projektów z budżetu obywatelskiego. Zgłosili go, a następnie wybrali podczas głosowania sami mieszkańcy Radomia.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych