Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

Uwaga! Okresowe objazdy łącznic alei Wojska Polskiego [MAPKA]

dm, MZDiK 2021-07-01 14:49:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z robotami drogowymi, w dniach 2-3 i 5-6 lipca 2021 roku (piątek i sobota, poniedziałek i wtorek), będą wprowadzane zmiany w ruchu na alei Wojska Polskiego przy ulicy Lubelskiej. Objazdami pojadą też autobusy linii 17 i 21.

Roboty drogowe będą prowadzone na łącznicach zjazdowych oraz wjazdowych alei Wojska Polskiego z ulicą Lubelską (przy wiadukcie). Zostaną one podzielone na dwa etapy, które zostały zaplanowane w poniżej wskazanych terminach.

Etap pierwszy: od około godziny 7:00 w dniu 2.07.2021 (piątek) do około godziny 20:00 w dniu 3.07.2021 (sobota) - zamknięcie obu łącznic północnych, czyli zjazdu z ulicy Lubelskiej na aleję Wojska Polskiego (w kierunku Gołębiowa) oraz wjazdu z alei Wojska Polskiego na ulicę Lubelską (od strony Gołębiowa).

Etap drugi: od około godziny 7:00 w dniu 5.07.2021 (poniedziałek) do około godziny 20:00 w dniu 6.07.2021 (wtorek) - zamknięcie obydwu łącznic południowych, czyli zjazdu z ulicy Lubelskiej na aleję Wojska Polskiego (w kierunku Glinic) oraz wjazdu z alei Wojska Polskiego na ulicę Lubelską (od strony Glinic).

Zalecane objazdy podczas obydwu etapów będą przebiegały w obydwu kierunkach główną jezdnią alei Wojska Polskiego (pod wiaduktem na ulicy Lubelskiej) - z możliwością zawrócenia na rondzie Popiełuszki bądź na rondzie obok lotniska.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Autobusy miejskie będą kursowały podanymi poniżej trasami objazdowymi.

Linia 17 (dotyczy wyłącznie etapu pierwszego): w kierunku pętli Gołębiów / Fołtyn: Lubelska, aleja Wojska Polskiego (w prawo), zawracanie na rondzie obok lotniska (w sąsiedztwie ulicy Odrodzenia), aleja Wojska Polskiego (przejazd pod wiaduktem na ulicy Lubelskiej), Kozienicka; Kozienicka, aleja Wojska Polskiego (przejazd pod wiaduktem na ulicy Lubelskiej), zawracanie na rondzie obok lotniska (w sąsiedztwie ulicy Odrodzenia), aleja Wojska Polskiego (powrót i wjazd łącznicą na wiadukt), Lubelska. Na trasach objazdowych linii 17 autobusy nie będą zatrzymywały się na żadnych dodatkowych przystankach przy alei Wojska Polskiego. Linia 21 (dotyczy wyłącznie etapu drugiego): w kierunku pętli Wólka Klwatecka lub Wincentów: aleja Wojska Polskiego, rondo obok lotniska (w sąsiedztwie ulicy Odrodzenia), droga serwisowa alei Wojska Polskiego, Odrodzenia, Lotnicza, Lubelska, Żeromskiego; w kierunku pętli Os. Prędocinek: Żeromskiego, Lubelska, Lotnicza, Odrodzenia, droga serwisowa alei Wojska Polskiego, aleja Wojska Polskiego (wyjazd w prawo), zawracanie przy Odrodzenia, aleja Wojska Polskiego.

Nieczynne będą wówczas przystanki: Wojska Polskiego / Lubelska 05 i 08 (w obu kierunkach) oraz Wojska Polskiego / Odrodzenia (NŻ) 06 (wyłącznie w kierunku ulicy Lubelskiej). W zamian dla linii 21 zostaną uruchomione przystanki tymczasowe: Lubelska / Wojska Polskiego 09 i 14 (w lokalizacjach obowiązujących podczas przebudowy alei Wojska Polskiego - w obu kierunkach) oraz Wojska Polskiego / Odrodzenia (NŻ) 06 (przy jezdni serwisowej alei Wojska Polskiego, pomiędzy rondem obok lotniska a skrętem we wschodni fragment ulicy Odrodzenia).

Ze względu na wydłużenie tras autobusy obu linii mogą kursować z niewielkimi opóźnieniami.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych