Sobota 25 marca
Marioli, Dyzmy, Wieńczysława
RADOM aktualna pogoda

Uwaga! Nie będą działać światła w centrum miasta

dm, MZDiK 2021-10-24 19:10:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przebudową sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic 25 Czerwca i Żeromskiego, w dniach 25-29 października 2021 roku (od poniedziałku do piątku) zaplanowana jest przerwa w jej funkcjonowaniu. Wynika ona z zakresu inwestycji.

Wyłączenie sygnalizacji świetlnej jest konieczne ze względu na wymianę wszystkich konstrukcji wsporczych wraz z fundamentami, sygnalizatorów pieszych i kołowych, przeprogramowanie i rozbudowę sterownika, a także wymianę przestarzałej instalacji elektrycznej. Przewidziany do realizacji zakres zadania uniemożliwia prowadzenie robót przy włączonej sygnalizacji. Prace przewidziano do wykonania przed dniem Wszystkich Świętych, by nie powodowały one utrudnień w okresie świątecznym, gdy natężenie ruchu kołowego na ulicach będzie jeszcze większe.

Jednocześnie MZDiK informuje, że zwrócił się do Komendy Miejskiej Policji w Radomiu o objęcie tego skrzyżowania specjalnym nadzorem prewencyjnym, mającym na celu zwiększenie bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego w trakcie trwających prac. Jest to istotne z uwagi na duże natężenie ruchu kołowego na wszystkich czterech wlotach skrzyżowania, a ponadto na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa pozostałym uczestnikom ruchu, czyli pieszym oraz rowerzystom.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się ewentualnych poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy policji, którzy mogą kierować tam ruchem.

Powyższe prace mogą też powodować kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich linii 1, 3, 4, 5, 6, 10, 13, 18, 19 i 24.

Okres wyłączenia sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu może ulec zmianie.

Zaplanowane utrudnienia w ruchu są związane z realizacją zadania z budżetu obywatelskiego pod nazwą „Przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic 25 Czerwca i Żeromskiego wraz z wyznaczeniem przejazdu rowerowego”.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych