Czwartek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Udana zbiórka na rzecz radomskiego schroniska

dm, UM Radom 2021-12-25 12:15:00

Około 700 kilogramów karmy oraz materiały do ocieplenia boksów i bud ofiarowali radomianie podczas zorganizowanej przez Urząd Miejski zbiórki na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu.

- To była kolejna udana zbiórka. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy zechcieli się podzielić sercem. Bardzo się cieszę, że wokół tak ważnego celu radomianie potrafią się jednoczyć. Serce rośnie, gdy kolejne osoby, instytucje czy firmy włączają się w zbiórkę na rzecz radomskiego schroniska. To pokazuje, że los zwierząt nie jest nam obcy i pamiętamy o naszych mniejszych braciach - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Do schroniska trafiła m.in. sucha i mokra karma dla psów i kotów, ryż, makaron, kasza, a także koce i kołdry. - Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Zauważamy, że wrażliwość mieszkańców na potrzeby zwierząt jest coraz większa. Każdego roku trafiają do nas dary w postaci karmy czy koców i kołder. Te w okresie zimowym bardzo się przydają, by zapewnić naszym psom i kotom było w tym trudnym czasie choć trochę cieplej - mówi prezes Radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Maryla Rybińska.

Prezydent Radosław Witkowski zachęca jednocześnie do adoptowania zwierząt przebywających w radomskim schronisku. – Te zwierzęta czekają na dobrych ludzi. Naszym marzeniem jest to, by wszystkie psy i koty znalazły swoje nowe domy. Oczywiście niech będą to przemyślane i odpowiedzialne decyzje - podkreśla prezydent.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych