Środa 6 grudnia
Mikołaja, Jaremy, Leontyny
RADOM aktualna pogoda

Sukces radomskich studentów

dm, UTH 2021-05-17 15:03:00

Projekt studentów Wydziału Mechanicznego UTH w Radomiu został zakwalifikowany przez ministerstwo do finansowania w ramach programu "Studenckie koła naukowe tworzą innowacje".

We wrześniu 2020 roku Minister Edukacji i Nauki ogłosił program pod nazwą Studenckie koła naukowe tworzą innowacje. Jego podstawowym celem było finansowe wsparcie studenckich kół, jako inkubatorów młodej myśli naukowej, w realizacji innowacyjnych projektów.

Nabór wniosków do tego programu był realizowany w okresie od 12 października do 13 listopada 2020 r. Na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu przygotowano trzy takie projekty, które zostały wysłane do ministerstwa. Do konkursu zgłoszono łącznie 244 wnioski z całego kraju, z czego minister zakwalifikował do finansowania 128 projektów. Wśród nich znalazł się także wniosek przygotowany przez SKN "Turbodoładowani".

- Warto podkreślić, że wniosek naszego koła uzyskał jedną z najlepszych ocen ministerialnych ekspertów. Miło nam również zauważyć, że na liście projektów zakwalifikowanych do dofinansowania przez Ministra Edukacji i Nauki projekt ten znajduje się na pierwszym miejscu. SKN "Turbodoładowani" uzyskało dofinansowanie w kwocie 70 000 zł, które zostanie wydatkowane na opracowanie i wykonanie demonstratora lekkiego pojazdu z napędem elektrycznym wraz z modułowym systemem badań trakcyjnych. Budowa tego pojazdu ma zostać ukończona w połowie przyszłego roku - informuje rzecznik prasowy UTH w Radomiu, dr Dariusz Trześniowski.

We wniosku założono, że wykonany prototyp zostanie następnie zaprezentowany międzynarodowej grupie studentów, wykładowców i przedsiębiorców, którzy przyjadą w połowie 2022 roku do radomskiej uczelni w ramach wykonywanego przez studentów projektu E-Drive Tour. Przypominamy, że jest to projekt realizowany w międzynarodowym konsorcjum, finansowanym przez Komisję Europejską w ramach działania Sojusze na rzecz wiedzy. W europejskim konkursie zgłoszono 135 wniosków, z czego do finansowania zakwalifikowano 33 projekty, w tym jeden ze znaczącym wkładem merytorycznym pracowników Wydziału Mechanicznego UTH Radom.

Wskazane sukcesy pokazują, że Wydział Mechaniczny UTH Radom wykorzystuje posiadany potencjał do realizacji różnych działań naukowych w skali europejskiej, nie ustępując w tym zakresie największym ośrodkom akademickim w Polsce. Gratulujemy odniesionego sukcesu członkom SKN "Turbodoładowani" oraz opiekunom tego koła z Katedry Pojazdów Samochodowych - dodaje rzecznik.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych