Niedziela 4 czerwca
Franciszka, Karola, Go¶cimiła
RADOM aktualna pogoda

Spotkanie wigilijne dla bezdomnych i samotnych

dm, warszawa.tvp.pl 2021-12-24 09:49:00

Ubodzy, bezdomni i samotni wzięli udział w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym w jadłodajni Caritas Diecezji Radomskiej w Radomiu. Opłatkiem z potrzebującymi przełamał się dyrektor diecezjalnej Caritas, ks. Damian Drabikowski.

Foto: Radio Plus Radom

Były życzenia i wspólne śpiewanie kolęd, a potem wszyscy przełamali się opłatkiem. I choć, ze względu na pandemię i w tym roku potrzebujący nie mogli zasiąść do wigilijnego stołu, to w jadłodajni przygotowano tradycyjne potrawy. - Bliskość, życzliwość i pamięć o potrzebujących, to istota tego dnia - mówił Radiu Plus Radom ks. Damian Drabikowski.

- Jesteśmy rodziną, która korzysta ze wsparcia ludzi dobrej woli. Niech ten biały opłatek przyczyni się do dobrego przeżycia świąt, odnalezienia drogi do Jezusa Chrystusa. Odnajdźmy radość, która płynie ze żłóbka - mówił dalej ksiądz dyrektor. Bezdomni, samotni i chorzy, dzięki radomskiej Caritas i w tym roku mogli poczuć świąteczną atmosferę, bo tego wyjątkowego dnia, nikt nie powinien czuć się odrzucony.

Jak co roku w jadłodajni przygotowano tradycyjne potrawy. Nie zabrakło śledzi i zupy grzybowej. Dla wielu podopiecznych Caritas, to najważniejszy moment w roku. Są wdzięczni, że ktoś się o nich troszczy i dba o to, by mogli godnie przeżyć święta. Sami sobie najczęściej życzyli zdrowia i lepszego jutra. Codziennie z pomocy radomskiej Caritas korzysta kilkaset osób.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych