Sobota 13 sierpnia
Diany, Hipolita, Kasjusza
RADOM aktualna pogoda

Radom zaświecił na niebiesko. ''Światu potrzeba umysłów różnego rodzaju'' [WIDEO, ZDJĘCIA]

dm 2018-04-05 15:15:00

"Światu potrzeba umysłów różnego rodzaju" - takie hasło przyświecało tegorocznej edycji radomskich obchodów Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. Z tej okazji ulicą Żeromskiego przeszedł tradycyjny Niebieski Marsz, który ma za zadanie zwracać uwagę społeczeństwa na skalę problemu oraz podnosić świadomość i upowszechniać wiedzę na temat autyzmu.

Organizatorzy przygotowali także szereg koncertów oraz prezentacji artystycznych placówek przedszkolnych, szkolnych i wychowawczych. Chętni mogli także dowiedzieć się więcej na temat autyzmu dzięki stoiskom konsultacyjnym stowarzyszeń, poradni i ośrodków szkolno-wychowawczych działających na rzecz dzieci i młodzieży z autyzmem.

- Dzisiejszy dzień jest bardzo ważny dla osób z autyzmem, gdyż dzieci jeszcze bardziej integrują się ze sobą, z innymi ludźmi. My, w X LO, z autyzmem mamy do czynienia na co dzień. Staramy się, aby ta młodzież czuła się u nas komfortowo. Nie ma podziałów, jedni wspierają drugich, jest taka rodzinna atmosfera. Chcemy, aby takie osoby wiedziały, że my ich akceptujemy i nie mamy z tym żadnego problemu - powiedział nam Wiktor Karoń, dyrektor X LO im. Konarskiego, jednego z organizatorów dzisiejszego wydarzenia.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych