Środa 28 września
Luby, Wacława, Salomona
RADOM aktualna pogoda

Problem szpitala na Józefowie z relokowaniem pacjentów zarażonych koronawirusem

dm 2020-04-02 15:50:00

Na ten moment nie odnotowaliśmy kolejnych zakażeń koronawirusem. Otrzymaliśmy wyniki testów pobranych ostatnio - wszystkie są ujemne. Dzisiaj kolejne osoby z personelu szpitala przedstawiły zwolnienia lekarskie. Wszystkie oddziały borykają się brakami kadrowymi - informuje w komunikacie Karolina Gajewska z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

"Mamy problem z relokowaniem pacjentów z wynikami dodatnimi, którzy potrzebują hospitalizacji. Szpitale przeznaczone do opieki nad zakażonymi koronawirusem, nie przyjmują pacjentów. Udało nam się przetransportować 12 osób - 10 do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i 2 do szpitala w Kozienicach. Relokowaliśmy również 3 pacjentów z wynikami ujemnymi do Pionek. W związku z tym musimy wydzielić oddział, na którym będą przebywać tylko i wyłącznie pacjenci z potwierdzonym wynikiem testu na koronawirusa. Zarząd szpitala pracuje już nad tym.

Nasz apel o pomoc w ramach wolontariatu spotkał się z dużym odzewem. Zgłaszają się do nas osoby chcące pomóc i to jest bardzo budujące. Wszystkim tym osobom bardzo dziękujemy. Trwają ustalenia dotyczące warunków wolontariatu w naszym szpitalu. Będziemy o nich informować osoby, które zgłosiły chęć pomocy.

Nieustannie potrzebujemy środków ochrony osobistej. Od wojewody mazowieckiego otrzymujemy śladowe ilości. Jesteśmy placówką pokrzywdzoną ze względu na to, że większa pomoc trafia do szpitali zakaźnych, które są zobligowane do przyjmowania pacjentów zakażonych koronawirusem. W związku z sytuacją, w jakiej znalazł się nasz szpital, potrzebujemy znacznie większej ilości środków ochrony osobistej oraz wsparcia finansowego na zakup tychże materiałów oraz sprzęt."

Przy okazji dodajmy, że w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przebywa obecnie 35 osób chorych na COVID-19. Według porannych informacji i danych z sanepidu, w regionie radomskim zakażonych koronawirusem jest 242 pacjentów (m.in. dwie osoby z PUP w Radomiu). Ponadto ewakuowano pacjentów i trwa dezynfekcja szpitala w Grójcu. W całym kraju natomiast zarażonych jest dokładnie 2692 osoby, z czego 51 osób zmarło...

115 zakażeń koronawirusem w szpitalu na radomskim Józefowie!

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych