Środa 4 października
Rozalii, Franciszka, Edwina
RADOM aktualna pogoda

Ponad 120 zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym

dm, KMP Radom 2021-07-02 15:20:00

Pomimo wielu apeli dotyczących rozwagi i przestrzegania obowiązujących przepisów, wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy nadmiernie przekraczają prędkość. Od początku roku policjanci zatrzymali 124 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu dbając o bezpieczeństwo na drogach, zwracają uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami, m.in. w codziennej służbie kontrolują prędkość z jaką poruszają się pojazdy. Od stycznia policjanci zatrzymali w sumie 124 kierowcom prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wszyscy kierowcy oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

- Przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym musi liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące. Apelujemy o rozsądek oraz dostosowanie prędkości do warunków na drodze, a także przestrzeganie przepisów. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego - mówi Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych