Czwartek 30 marca
Amelii, Kwiryna, Dobromira
RADOM aktualna pogoda

Nowa firma na radomskich Wośnikach [ZDJĘCIA]

dm, UM Radom 2016-01-21 17:27:00

Na Wośnikach uroczyście została otwarta nowa siedziba radomskiej spółki Supron3. To kolejna firma, która uzyskała pozwolenie na działalność w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i może się rozwijać korzystając m.in. ze wsparcia ze strony samorządu. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, która określa możliwe ulgi dla inwestorów, spółka przez 5 lat jest zwolniona z podatku od nieruchomości.

Foto: Radom.pl

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z władzami miasta. W Radomiu czuje się sprzyjający klimat do inwestowania. Miasto pomogło nam m.in. w rozmowach z gestorami sieci oraz wybudowało drogę dojazdową do naszej firmy – mówi prezes spółki Marian Kurkowski.

Przedsiębiorstwo „Supron3” działa w Radomiu od 1992 roku. Zajmuje się produkcją sprzętu przeciwpożarowego. Zaczynało jako mała firma zatrudniająca trzy osoby. Dziś pracuje 69 osób, a w związku z rozwojem działalności produkcyjnej, miejsc pracy będzie przybywać. Efektem zrealizowanej na Wośnikach inwestycji, która pochłonęła ponad 5 milionów złotych będzie zwiększenie zatrudnienia o 15 osób, z których 9 już pracuje.

– Firma Supron3 to znakomity przykład tego, że radomianie to ludzie gotowi podejmować wielkie wyzwania i potrafiący osiągać sukces. Mam nadzieję, że kolejni przedsiębiorcy szukający dobrej lokalizacji dla swoich biznesów, także docenią bardzo dobre warunki do inwestowania w Radomiu. Przypominam, że w ramach Radomskiej Strefy Gospodarczej mamy przygotowane pakiety zachęt dla inwestorów chcących rozwijać swoją działalność i tworzyć nowe miejsc pracy – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych