Czwartek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

MZDiK. Wydłużenie trasy linii 26 [MAPKA]

dm, MZDiK 2021-12-26 14:35:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z porozumieniem między Radomiem a Jedlnią-Letniskiem, od dnia 3 stycznia 2022 roku (poniedziałek) część kursów linii 26 będzie wykonywana do Jedlni-Letniska, a część do Myśliszewic. Zmienią się również nazwy przystanków.

Zgodnie z decyzją władz państwowych Jedlnia-Letnisko od 1 stycznia 2022 roku otrzyma oficjalnie prawa miejskie. W związku z tym władze tej gminy podjęły decyzję o rozszerzeniu zakresu porozumienia międzygminnego z Radomiem, dotyczącego wspólnej organizacji komunikacji miejskiej. Przypominamy, że Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu nie może organizować transportu zbiorowego w gminach, jeśli nie są one zainteresowane podpisaniem porozumienia międzygminnego (wiąże się to ze współfinansowaniem przewozów poza terenem miasta). Od 3 stycznia 2022 roku trasa linii 26 na terenie gminy Jedlnia-Letnisko zostanie podzielona na dwa warianty - trasa podstawowa: (…) Rajec Poduchowny, Antoniówka, Wrzosów, Siczki, Jedlnia-Letnisko: Radomska, plac Piłsudskiego, Jedlnia-Letnisko / Dworzec PKP (pętla przy budynku dworca); trasa wariantowa: (…) Rajec Poduchowny, Antoniówka, Groszowice, Myśliszewice (dotychczasowa trasa). Zgodnie z decyzją władz gminy, kursy do Jedlni-Letniska lub Myśliszewic będą wykonywane naprzemiennie (co drugi kurs po trasie podstawowej i co drugi kurs po trasie wariantowej - z pojedynczymi wyjątkami od tej reguły). Jednocześnie, ze względu na przewidywane zwiększenie frekwencji pasażerów w pojazdach po wprowadzeniu korekt, częstotliwość kursowania na linii 26 w godzinach szczytów komunikacyjnych będzie zwiększona z około 30 do około 20 minut (w porannym szczycie nawet do 10-12 minut z uwagi na kumulację dojazdów do miasta). Na terenie gminy Jedlnia-Letnisko autobusy linii 26 będą zatrzymywały się na następujących przystankach: Rajec Poduchowny / Potkańskiego 01 i 02; Rajec Poduchowny / Bakalarza 01 i 02; Rajec Poduchowny / Pacyńska 01 i 02; Rajec Poduchowny / Hermanowicz 01 i 02; Rajec Poduchowny / Szkoła 01 i 02; Antoniówka 01 i 02; Wrzosów 01 i 02; Siczki 01 i 02; Jedlnia-Letnisko / Żwirowa 01 i 02; Jedlnia-Letnisko / Piłsudskiego 01 (w kierunku Radomia); Jedlnia-Letnisko / Dworzec PKP 01 (pętla); Antoniówka I 02 (w kierunku Myśliszewic); Antoniówka / PKP 01 i 02; Groszowice / Kościół 01 i 02; Myśliszewice 01 (pętla). Zmiany są związane z koniecznością dostosowania nazw przystanków do wersji wykorzystywanych przez gminę Jedlnia-Letnisko i zarządców poszczególnych odcinków dróg. Ze względu na zmianę trasy będzie też skorygowany rozkład jazdy autobusów linii 26.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych