Piątek 1 marca
Antoniego, Radosława, Albina
RADOM aktualna pogoda

Łukasz Molenda wiceprezydentem Radomia

dm, UM Radom 2024-02-12 15:56:02

Łukasz Molenda z Polski 2050 Szymona Hołowni jest od dziś czwartym zastępcą Prezydenta Miasta Radomia. Będzie nadzorował pracę m.in. Wydziału Funduszy Unijnych i Wydziału Ochrony Środowiska.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski poinformował, że powołanie Łukasza Molendy jest związane ze stworzeniem Radomskiego Paktu Samorządowego, który wystawi wspólną listę kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych. W jego skład wchodzą: Koalicja Obywatelska, Polska 2050 Szymona Hołowni, Polskie Stronnictwo Ludowe, Nowa Lewica oraz Bezpartyjni Radomianie.

– Nie zwalniamy. Cały czas stawiamy na rozwój i rozwiązywanie problemów mieszkańców. Nie ma powodów, abyśmy marnowali czas. Chcemy w ramach „Koalicji 15 października”, która dziś sprawuje władzę w Polsce, jak najszybciej przystąpić do realizacji projektów, które są ważne dla naszego miasta. Pan Łukasz Molenda będzie odpowiadał za te dziedziny, które w rządzie są nadzorowane przez polityków Polski 2050. Zależy mi na bardzo dobrej koordynacji na linii samorząd – ministerstwa – mówi prezydent Radosław Witkowski.

– Mam głęboką nadzieję, że zadania, które są związane na przykład z pozyskiwaniem funduszy unijnych czy poprawą stanu środowiska w naszym mieście, będą szybciej realizowane i będzie pewniejsza współpraca z rządem. Moim zadaniem będzie to, by sprawy Radomia były realizowane w pierwszej kolejności – mówi wiceprezydent Łukasz Molenda.

Łukasz Molenda urodził się w 1984 roku. Jest nauczycielem filozofii i wiedzy o społeczeństwie oraz wykładowcą akademickim. Ukończył międzywydziałowe europeistyczne studia filozoficzno-historyczne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego i studia menedżerskie MBA. W latach 2016-2022 prowadził poranne rozmowy polityczne w Radio Rekord i Telewizji DAMI. W latach 2010-2015 był dyrektorem liceum akademickiego, a od 2018 roku zastępcą kierownika wydziału w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu. Od 2008 jest związany z radomskimi uczelniami. Wśród jego zainteresowań są: edukacja , wprowadzanie innowacji i nowoczesnych technologii w administracji i edukacji.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych