Środa 4 października
Rozalii, Franciszka, Edwina
RADOM aktualna pogoda

Konferencja o projekcie LIFE w Radomiu

as 2021-07-02 12:15:00

Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa - Biuro Terenowe w Radomiu - zorganizowało konferencję poświęconą projektowi LIFE.

Przedstawiciele projektu LIFE14 CCA/PL/000101 w dniu 24 czerwca 2021 r. uczestniczyli w wyjeździe technicznym nt. „Realizacja zadań inwestycyjnych wykonywanych w ramach projektu Life Radom Klima – PL m.in. roboty budowlane na zalewie Borki, budowa polderu zalewowego na rzece Cerekwiance, budowa zbiornika retencyjnego na Potoku Północnym, renaturyzacja koryta rzeki Mlecznej”, zorganizowanym przez Mazowiecką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa Biuro Terenowe w Radomiu.

Koordynator projektu Katarzyna Jankowska z Urzędu Miejskiego w Radomiu przekazała ogólne założenia i osiągnięcia projektu, dr hab. Tomasz Jurczak z Uniwersytetu Łódzkiego i Pani Elżbieta Stanke – Dyrektor projektu w Spółce Wodociągi Miejskie w Radomiu przekazali informacje o technicznych i hydrologicznych rozwiązaniach w projekcie.

Dr hab. Iwona Wagner z FPP Enviro Sp. z o.o. opowiadała o małych elementach błękitno – zielonej infrastruktury. Uczestnicy projektu obejrzeli w terenie zakończone inwestycje, tj. zbiornik Borki, stawy kolmatacyjne i rzeką Mleczna na remeandryzowanym odcinku.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych