Sobota 25 marca
Marioli, Dyzmy, Wieńczysława
RADOM aktualna pogoda

Drugi odcinek trasy N-S gotowy

dm, UM Radom 2021-10-23 13:22:00

Można już jeździć południowym odcinkiem trasy N-S. Nowa droga łączy ul. Czarnoleską z Żakowicką. Ma odciążyć ruchliwe ulice: Wierzbicką, 1905 Roku i Limanowskiego.

- Trasa N-S to jeden z podstawowych elementów Strefy Wygodnego Ruchu. Ten odcinek usprawni komunikację pomiędzy osiedlem Południe a Śródmieściem. Korzystając z nowej drogi kierowcy mogą ominąć kilka skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Równolegle cały czas trwają przygotowania do budowy trzeciego, północnego odcinka, który połączy ulicę Szklaną z Energetyków - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Nowa jezdnia na fragmentach bez skrzyżowań ma po jednym pasie w każdym kierunku, natomiast przed skrzyżowaniami są dodatkowe pasy. U zbiegu z ulicą Wjazdową zostało wybudowane rondo turbinowe z osobnymi pasami do zjazdów w kierunku ulicy Gajowej - tak, by pojazdy, które będą musiały ewentualnie poczekać przed przejazdem, nie blokowały przejazdu głównym ciągiem trasy N-S. Ruchem będzie sterować w tym rejonie nowa sygnalizacja świetlna, która właśnie jest montowana.

Wykonawca skończył już wszystkie roboty drogowe, kanalizacyjne i oświetleniowe. Powstały poza tym jezdnie serwisowe, drogi rowerowe oraz chodniki, a także zatoka do kontroli pojazdów. W okolicach ulicy Czarnoleskiej zostały ustawione ekrany dźwiękochłonne. Urządzono poza tym nowe trawniki z drzewami i krzewami.

Zakres prac przy budowie trasy N-S został dodatkowo rozszerzony o przebudowę odcinka ulicy Wjazdowej, wzdłuż zajezdni autobusowej MPK. Droga ma być szersza, dzięki czemu upłynni się ruch w kierunku nowego ronda oraz przejazdu kolejowego. Ten etap rozpoczął się nieco później niż podstawowa część inwestycji. Zgodnie z umową z wykonawcą poszerzona ulica Wjazdowa powinna być gotowa do końca listopada.

Koszt całej inwestycji to 28 mln złotych.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych