Piątek 1 marca
Antoniego, Radosława, Albina
RADOM aktualna pogoda

Dobre tempo prac przy budowie trasy N-S

dm, UM Radom 2021-07-27 16:00:00

Postępują prace przy budowie drugiego odcinka trasy N-S. Połączy on osiedle Południe z ulicą Żakowicką, a tym samym z węzłem na ulicy Młodzianowskiej. Na znacznym odcinku nowej drogi, w tym także na rondzie została już ułożona masa wiążąca. Widać także chodniki i ścieżki rowerowe. Nowe połączenie ma przede wszystkom odciążyć ulicę Wierzbicką i 1905 Roku.

Foto: UM Radom

Inwestycja jest realizowana w formule "Zaprojektuj i wybuduj". Powstanie 1,5-kilometrowa, dwukierunkowa droga, po jednym pasie w każdą ze stron, a na skrzyżowaniu z ulicą Wjazdową - rondo turbinowe z osobnymi pasami do zjazdów w kierunku ulicy Gajowej. Prace mają potrwać do końca września. Umowa z wykonawcą opiewa na 26,5 miliona złotych.

Jednocześnie trwają przygotowania do realizacji trzeciego etapu budowy trasy N-S. We wrześniu zeszłego roku została podpisana umowa na zaprojektowanie i budowę trzeciego odcinka trasy N-S, od ulicy Żeromskiego do Energetyków. Przetarg na realizację tej inwestycji także wygrała firma Strabag.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych