Piątek 1 marca
Antoniego, Radosława, Albina
RADOM aktualna pogoda

Dariusz Wójcik nowym przewodniczącym Rady Miejskiej

dm 2024-02-10 07:16:00

Dariusz Wójcik został nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Radomiu. Zastąpił na tym stanowisku Kingę Bogusz, która w piątek została odwołana z tej funkcji.

Kinga Bogusz została odwołana z uwagi na odejście z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Była już przewodnicząca w najbliższych wyborach wystartuje z listy Radomskiego Paktu Samorządowego Radosława Witkowskiego jako reprezentantka Bezpartyjnych Radomian.

Podczas piątkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, za kandydaturą Dariusz Wójcika było 15 radnych, a przeciw 13. Radny PiS pełnił już tę funkcję kilkukrotnie w poprzednich latach.

- Dziękuję wszystkim radnym, że czwarty raz, chociaż na krótki okres czasu, obdarzyliście mnie zaufaniem i zostałem przewodniczącym Rady Miejskiej. Moim głównym celem jest współpraca, a nie dzielenie - mówił przewodniczący Wójcik.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych