Czwartek 22 luty
Małgorzaty, Marty, Piotra
RADOM aktualna pogoda

Czasowe skrócenie trasy linii 26

dm, MZDiK 2021-10-25 08:49:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z remontem drogi powiatowej między Antoniówką a Groszowicami (gmina Jedlnia-Letnisko), w dniu 25 października 2021 roku (poniedziałek) w godzinach około 8:15-23:30 trasa linii 26 będzie skrócona do Antoniówki.

Fragment drogi pomiędzy Antoniówką a Groszowicami zostanie zamknięty z powodu układania nowej nawierzchni przez wykonawcę, czyli firmę Budromost-Starachowice. Inwestorem tego zadania jest Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych.

Trasa autobusów linii 26 zostanie skrócona do przystanku Antoniówka - przy trasie wojewódzkiej nr 737 (w kierunku Jedlni-Letniska). Będzie to przystanek dla wysiadających. Dalej autobusy będą realizowały przejazd techniczny (bez pasażerów i bez zatrzymywania się na przystankach!) przez Wrzosów do Siczek (zawracanie na placu przy sklepie naprzeciw zalewu), a następnie z powrotem - do stałego przystanku w Antoniówce (dla wsiadających). W tym miejscu będą rozkładowe postoje autobusów. Odjazdy w stronę pętli Mokra / Wernera lub Janiszew będą realizowane zgodnie ze stałym rozkładem jazdy linii 26 dla przystanku Antoniówka.

Pierwsze kursy linii 26 wykonywane na trasie skróconej: o 8:07 z pętli Janiszew w kierunku Antoniówki i o 9:03 z przystanku Antoniówka w kierunku Janiszewa. Ostatnie kursy linii 26 wykonywane na trasie skróconej: o 22:50 z pętli Mokra / Wernera w kierunku Antoniówki i o 23:22 z przystanku Antoniówka w kierunku zajezdni Borki.

Zawieszone będzie funkcjonowanie przystanków: Antoniówka (w kierunku Myśliszewic), Antoniówka / stacja PKP (w obu kierunkach, przy przejeździe), Groszowice (w obu kierunkach, przy kościele) oraz Myśliszewice (pętla obok szkoły).

Uwaga! Ze względu na krótki okres obowiązywania tych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi przystanków będą wyświetlane według stałego przebiegu trasy). Dopiski „stała trasa” na wyświetlaczach dotyczą jedynie zmiany w rejonie ulic Struga i Kozienickiej.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych