Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

Budżet Obywatelski 2022. Poznaj zwycięskie projekty

dm, UM Radom 2021-07-01 08:19:00

38 projektów zostanie zrealizowanych w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Zostały już ogłoszone wyniki głosowania mieszkańców.

- Budżet Obywatelski to narzędzie, która daje mieszkańcom możliwość bezpośredniego wpływania na to, jak będzie się zmieniało nasze miasto. Bardzo się cieszę, że w tym roku na karcie do głosowania znalazła się rekordowa liczba projektów, a jednocześnie rekordowa była też liczba osób, które wzięły udział w głosowaniu. To bardzo cieszy i potwierdza, że Budżet Obywatelski dobrze się sprawdza. Dziękuję wnioskodawcom i głosującym. Jestem przekonany, że realizacja zwycięskich projektów będzie dobrze służyła wszystkim mieszkańcom naszego miasta - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Radomianie mogli wybierać spośród ponad 300 zgłoszonych propozycji podzielonych na cztery grupy. W grupie projektów o wartości powyżej 600 tys. złotych wygrały propozycje budowy wodnego placu zabaw i rowerowego toru przeszkód na Borkach.

Wśród zwycięskich projektów o wartości do 600 tys. zł znalazło się m.in. doposażenie boiska piłkarskiego na Godowie oraz budowa w tym miejscu boiska do siatkówki plażowej, remont parku na osiedlu Południe, budowa ścieżek rowerowych wzdłuż ulic Chrobrego i Szarych Szeregów oraz program in vitro.

Wśród zwycięskich projektów najliczniejszą grupę stanowią projekty małe o wartości do 50 tys. zł. - W sumie radomianie wybrali 27 takich drobnych, lokalnych projektów. Dotyczą one m.in. miejskiej zieleni, w tym np. nasadzeń drzew czy wysiewania łąk kwietnych, a także tworzenia miejsc wypoczynku, montażu elementów małej architektury, tworzenia murali, doświetlenia przejść dla pieszych oraz ustawienia wiat przystankowych - wylicza wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Spośród zgłoszonych projektów instytucjonalnych radomianie wybrali m.in. budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Elektronicznych oraz stworzenie ogrodu sensorycznego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka.

Na realizację zwycięskich projektów w przyszłym roku zostanie zarezerwowana kwota 7 mln 250 tys. złotych.

Pełna lista projektów oraz szczegółowe wyniki głosowania są dostępne w załącznikach.

Zwycięskie projekty
Statystyki głosowania

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych