Sobota 13 sierpnia
Diany, Hipolita, Kasjusza
RADOM aktualna pogoda

Budowa drogi dla rowerów na Józefowie zakończona

dm, UM Radom 2021-12-26 10:27:00

Zakończyła się budowa ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż ulicy Aleksandrowicza. To inwestycja zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.

W zeszłym roku, w pierwszym etapie powstała droga dla rowerów oraz chodnik na półkilometrowym odcinku od ul. Mieszka I do ulicy Oleszczuk-Ożarskiej. W tym roku, także dzięki głosom mieszkańców, którzy poparli projekt Bractwa Rowerowego, powstał drugi odcinek o długości 740 metrów, od szpitala na Józefowie do ul. Warszawskiej.

- To kolejny etap tworzenia w Radomiu spójnej sieci rowerowej. Ścieżka biegnąca wzdłuż ulicy Aleksandrowicza ma już połączenie z ulicą Mieszka I, natomiast z drugiej strony mamy w planach przebudowę ulicy Warszawskiej. Tam także powstanie chodnik i droga rowerowa. W ten sposób, w tej części miasta powstanie funkcjonalny układ dróg dający rowerzystom możliwość bezpiecznego poruszania się - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Nowy odcinek drogi rowerowej na Józefowie jest wykonany z asfaltu, zaś przylegający chodnik - z kostki betonowej. Tylko na moście nad Mleczną - ze względu na jego szerokość - jest wspólny ciąg pieszo-rowerowy. Nowa trasa została oznakowana znakami pionowymi i poziomymi, postawiono także biało-czerwone słupki blokujące wjazd samochodów i urządzono trawniki. Wzdłuż skarpy w okolicach mostu zostały zainstalowane barierki ochronne.

To już kolejne udogodnienie dla rowerzystów, jakie powstało w mijającym roku. – Odcinki dróg dla rowerów i ciągów pieszo-rowerowych powstały na przedłużeniu ulicy Lubelskiej, za rozbudowywanym lotniskiem, a także wzdłuż ulicy Szydłowieckiej, trasy N-S i Wjazdowej oraz Marii Fołtyn. Poza tym na skrzyżowaniu ulic 25 Czerwca i Żeromskiego powstała nowa sygnalizacja świetlna i zostały wyznaczone przejazdy dla rowerzystów - wylicza wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych