Poniedziałek 29 maja
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
RADOM aktualna pogoda

10 kleryków rozpocznie formację do kapłaństwa w WSD w Radomiu

dm, onet.pl, KAI 2021-09-24 08:47:00

Dziesięciu kleryków rozpocznie się formację do kapłaństwa w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Dla porównania, w ubiegłym roku zgłosiło się trzech mężczyzn, z czego formację na drugim roku będzie kontynuować dwóch.

- Biorąc pod uwagę spadek powołań, to wydaje się, że liczba dziesięciu kandydatów do seminarium jest optymistyczna. Towarzyszy nam radość, bo w trudnym kontekście kulturowym, społecznym są chłopcy, którzy wchodzą na drogę powołania - powiedział Radiu Plus Radom ks. dr Marek Adamczyk, który od czerwca 2021 r. jest nowym rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Dodał, że większość kandydatów była aktywnie zaangażowana w formację w różnych grupach parafialnych, część ukończyła studia, a część przerwała naukę na uczelniach z powodu chęci studiowania w seminarium duchownym.

- Dla nas to powód kolejny do radości, bo dziesięciu kandydatów jest w stanie stworzyć dobrą wspólnotę, która będzie przygotowywała się do święceń kapłańskich. Ta liczba to efekt modlitwy bardzo wielu wspólnot parafialnych, za którą już dzisiaj dziękujemy i prosimy o więcej - dodał ks. Marek Adamczyk.

W sumie rok formacyjny w radomskim seminarium duchownym rozpocznie 42 alumnów. Inauguracja roku akademickiego i formacyjnego w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbędzie się 11 października.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych