Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Słoneczny festyn w największej podstawówce w Radomiu [ZDJĘCIA]

mawi 2014-09-29 09:56:00

Mnóstwo dzieci i ich rodziców przyciągnął festyn „Rodzinnie, zdrowo i sportowo” organizowany w sobotę w PSP 4 przy ul. Wyścigowej, największej radomskiej podstawówce. Atrakcji nie zabrakło dla nikogo, ani dla dzieci, ani dla dorosłych, a rekordy popularności biła loteria fantowa z nietuzinkowymi nagrodami.

Dyrektor Aurelia Michałowska z losem kolejnego szczęśliwca w loterii fantowej

- Dzień zapowiadał się na deszczowy, myśleliśmy o przeniesieniu imprezy do szkoły, ale gdy miał się zaczynać festyn nad Radomiem wyszło słońce i wszystko świetnie się udało - cieszy się dyrektor szkoły Aurelia Michałowska.

Jak mówi szkoła, do której chodzi aż 1048 uczniów, stara się na co dzień wprowadzać w życie hasło festynu. - Promujemy sportowy i zdrowy styl życia. Chcemy by uczniowie zobaczyli, że w każdej dziedzinie sportu można znaleźć dla siebie miejsce i się realizować. Promujemy też zdrowe odżywianie, przeciwko chipsom i coli - zapewnia dyrektor PSP 4. 

Na festynowej scenie wciąż się coś działo: występy taneczne, wokalne, kabaretowe, wręczania nagród w licznych konkursach. - Konkursy odbywały się tak podczas festynu, jak i przed nim, jak np. plastyczne „Stop uzależnieniom”, „Mieszkanie moich marzeń”, w których dzieci potrzebują więcej czasu na przygotowanie swoich prac - wyjaśnia Aurelia Michałowska.

Nowe boisko cieszy wszystkich

Na nowo oddanym boisku, wybudowanym w ramach budżetu obywatelskiego, toczyły się rozgrywki piłkarskie, w tym mecz rodzice kontra dziewczęta ze Sportowej Czwórki Radom. - Wszyscy cieszymy się z nowego boiska, mamy coraz więcej dzieci, więc taki obiekt bardzo nam ułatwia pracę dając alternatywę dla zajęć prowadzonych na salach gimnastycznych - mówi Aurelia Michałowska.

- Świetna zabawa, córka maluje twarz, syn gra w piłkę, mu się zajadamy żurkiem i czekamy na losowanie nagród - mówiła nam Katarzyna Natorska, która przyszła na festyn z całą rodziną. Dzieci chętnie korzystały też z przejażdżek na kucykach, zjeżdżalni i basenów kulkowych, siadały za kierownicą wozu strażackiego, tuningowanej ciężarówki „HULK” i motocykli. Policjanci znakowali rowery. Zgłodniali uczestnicy festynu smakowali kiełbasek z grilla, żurku z wojskowej garkuchni oraz ciast w kawiarenka przygotowanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli.

Szczytny cel licytacji i loterii

Duże zainteresowanie wywołała licytacja piłek przekazanych przez siatkarzy Czarnych, koszykarzy ROSY oraz piłkarzy Radomiaka i Broni. Największą kwotę 200 zł uzyskała piłka Radomiaka. 

Ogromną popularnością cieszyła się loteria fantowa, po losy ustawiała się długa kolejka. - Cały dochód z festynu przeznaczymy na zakup podręczników i pomoc dla naszych najbardziej potrzebujących uczniów - poinformowała dyrektor Aurelia Michałowska

Każdy los wygrywał, a na koniec festynu odbyło się losowanie nagród głównych: tabletu, kamery HD, rowerów, radia CB i wielu innych. Nagrody ufundowali m.in. posłowie Marzenia Wróbel i Krzysztof Sońta oraz przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wójcik. 

Przewodniczący od lat związany jest z PSP 4. - Byłem jednym z pierwszych pracowników tej szkoły, 17 lat temu gdy placówka była oddawana do użytku (kierował administracją szkoły - przyp. red). Tu uczyły się moje dzieci, córka, która już skończyła studia i syn, już gimnazjalista. Tak więc sentyment pozostał i zawsze przyjemnie się tu przychodzi - powiedział nam Dariusz Wójcik i dodał: - Szkoła mając dostęp do basenu, dwa boiska, bieżnie ze sztuczną nawierzchnią, place zabaw, jest miejscem nie tylko do nauki, ale też do spędzania wolnego czasu oraz jedną z najlepiej przygotowanych do uprawiania sportu w Radomiu. Chciałoby się by w każdej szkole były takie warunki do uprawiania sportu. 

Podziękowanie za głosy

Partnerami PSP 4 w organizacji festynu były zespoły ds. wspierania aktywności lokalnej działające przy ZSP nr 7 i 9 MOPS. Odbył się on też dzięki pomocy licznych sponsorów oraz pod patronatem prezydenta Radomia, Andrzeja Kosztowniaka. 

- Festyny organizujemy co dwa lata, ten był już trzeci. Zawsze staramy się, żeby było jak najwięcej atrakcji dla uczniów i okolicznych mieszkańców, Prędocinka, Idalina, Sołtykowa, ale nie tylko. Wszyscy, nauczyciele, rodzice i uczniowie, potrafimy wspólnie działać. Tym razem pogoda wyszła nam na przeciw i atmosfera na festynie była wspaniała. A tak naprawdę jest on podziękowaniem dla wszystkich, którzy oddali głos na budowę naszego boiska - zakończyła dyrektor Aurelia Michałowska. 

Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy?  POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych