Sobota 13 lipca
Irwina, Margarety, Sary
RADOM aktualna pogoda

Mistrz kryminału w radomskiej bibliotece

dm, MBP 2022-02-16 14:14:00

Mistrz kryminału - Wojciech Chmielarz - będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego 12 w czwartek, 17 lutego o godzinie 17:00.

Pretekstem do rozmowy będzie najnowsza powieść Autora – „Królowa głodu”, ale nie zabraknie też pytań dotyczących jego wcześniejszych pisarskich dokonań. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Pawlak, pracownik MBP i dziennikarka Radia Radom. Księgarnia Sonet umożliwi chętnym zakup książek Wojciecha Chmielarza.

Wstęp na spotkanie jest wolny, ale obowiązuje limit miejsc. Prosimy, by przybyć na spotkanie ok. 15 wcześniej (ze względu na konieczność wypełnienia oświadczeń covidowych).

Poniżej kilka opinii o najnowszej książce Autora oraz jego notka biograficzna:

„Science fiction, survival horror, westernowa opowieść z pogranicza – wszystko to w jednej powieści. Wojciech Chmielarz ze znawstwem łączy gatunki, tworząc fascynujący, groźny świat.” – Jerzy Rzymowski, redaktor naczelny „Nowej Fantastyki”

"Niepokojące, a zarazem brawurowe połączenie postapokalipsy, horroru, science fiction, westernu i fantasy. Prawdziwy kalejdoskop gatunków. Chmielarz, jakiego nie znacie!

Księstwo Kuźni Zachodu upadło, jego dawne tereny pozostają ponurym pasem ziemi niczyjej. Ludzie, którzy jakimś cudem przetrwali rzeź, padają ofiarą grasujących w lasach ogromnych żlebodźwiedzi i zwyczajnego głodu. Przesiąknięte krwią poległych ruiny państwa stały się domem głównie dla przybywających z daleka poszukiwaczy, którzy patroszą okolicę kawałek po kawałku w pogoni za żywmetalem, rzadkim i cennym kruszcem o wyjątkowych właściwościach.

Do takiej osady przybywa młody Holender Bram Huygens. Bez karawany, bagaży i sprzętu do wydobywania. Nie chce mówić o tym, kto i po co go przysłał, ale nikogo to nie dziwi – miejscowi nie są zbyt otwarci. Miniona wojna, która nie wzięła się znikąd, jest pokłosiem chaosu zrodzonego po apokalipsie. Bramowi powierzono misję, od której zależy przyszłość dawnego księstwa i jego mieszkańców. Wkrótce młodzieniec przekona się, że tutaj każdy ma swoje sekrety, a niektóre z nich są śmiertelnie groźne. Zwłaszcza jeśli za przeciwnika ma się lokalnego szeryfa…

Tymczasem w głębi lasów budzi się nowa siła – potężna, obłąkana, żądna ludzkiego mięsa i zemsty.

Surowy postapokaliptyczny świat Chmielarza wciąga bez reszty. Polecam!” – Katarzyna Puzyńska

Wojciech Chmielarz – autor kryminałów, dziennikarz, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru (2015) i Wielkiego Kalibru Czytelników (2019), dziewięciokrotnie nominowany do tej nagrody. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: „Podpalacz” (2012), „Farma lalek” (2013), „Przejęcie” (2014), „Osiedle marzeń” (2016), „Cienie” (2018) i cyklu gliwickiego: „Wampir” (2015), „Zombie” (2017) i „Wilkołak” (2021) oraz thrillera psychologicznego „Żmijowisko” (2018), za który otrzymał nagrodę Złotego Pocisku i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminalnego. Powieść została zekranizowana dla Canal+. Po niej ukazały się kolejne thrillery – „Rana” (2019) i „Wyrwa” (2020) oraz powieści sensacyjnych „Prosta sprawa” (2020) i „Dług honorowy” (2021). 23 lutego ukaże się jego najnowsza powieść – „Królowa głodu”. Mieszka z rodziną w Warszawie.

Biogram Autora oraz opinie o „Królowej głodu” podajemy za Wydawnictwem Marginesy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych