Sobota 25 maja
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
RADOM aktualna pogoda

"Klub Młodych Odkrywców Sztuki"

dm 2023-03-17 11:29:00

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zaprasza na kolejne z cyklu spotkań „Klubu Młodych Odkrywców Sztuki”

Kolejna okazja do spotkania się w muzeum już niebawem! Ciekawi co tym razem? Tym razem tematem przewodnim wydarzenia będzie abstrakcja geometryczna Pieta Mondriana.

Wydarzenie odbędzie się 26 marca o g.12:00. Muzeum prosi o zapisy telefoniczne: 483625694.

Piet Mondrian – malarz holenderski, współzałożyciel grupy artystycznej De Stijl, uważany za jednego z prekursorów abstrakcjonizmu.

Twórca neoplastycyzmu – jednego z najwcześniejszych kierunków postulujących w malarstwie abstrakcję geometryczną, charakteryzującego się użyciem linii pionowych i poziomych, które nachodząc na siebie, dzieliły płaszczyzny na kwadraty i prostokąty, oraz stosowaniem trzech barw podstawowych (żółtej, niebieskiej i czerwonej) i trzech tzw. nie-kolorów (czerni, bieli i szarości). Wywarł wpływ na rozwój abstrakcji w malarstwie i na architekturę XX w.

„Klub Młodych Odkrywców Sztuki” to cykl zajęć polegających na zapoznaniu młodych ludzi oraz ich opiekunów z najbardziej znanymi zjawiskami, sylwetkami twórców i trendami z historii sztuki. Zajęcia są skonstruowane w taki sposób, że każde z nich jest poprzedzone prezentacją i wykładem na temat danego zjawiska w sztuce, następnie uczestnicy zajęć wykonują prace plastyczne związane tematycznie z wykładem. Nie stawiamy limitów wiekowych, w warsztatach biorą udział zarówno małe dzieci, jak nastolatki i ich dorośli opiekunowie. Zajęcia poszerzają horyzonty i uzupełniają wiedzę przekazywana na zajęciach szkolnych: nasza oferta obejmuje prezentacje sylwetek znanych na całym świecie twórców, takich jak choćby Andy Warchol, Pablo Picasso, Auguste Renoir, jak i polskich wybitnych malarzy: np. Józefa Chełmońskiego, Wojciecha Fangora i wielu innych. Prezentujemy tak różnorodne zjawiska w sztuce jak japońska sztuka malowania tuszem, sztuka Starożytnego Egiptu, sztuka malowania porcelany itp.

Na zajęcia zapraszane są dzieci z opiekunami, pojawiają się całe rodziny, które wspólnie wykonują prace artystyczne.

Komentarze naszych czytelników

  • Art

    2023-03-18 14:06:00

    Na odkrywcę to tylko Suski. Artysta nauk i sztuk wszelakich. A tak naprawdę to tylko żołnierz stanu wojennego i uzdolniony samouk artysta z garażu. Z pełna gamą mu podobnych . Przyjaciel księży pedofilów, żołnierzy armii  przeklętych zbawienia. Ten co to nawet w wikipedii nic nie ma do ukrycia. 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych