Sobota 25 maja
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
RADOM aktualna pogoda

Elektrownia zaprasza na projekcje filmów nominowanych do Oscarów 2022

dm 2022-02-10 13:55:00

We wtorek (8 lutego) Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej podała tytuły filmów nominowanych do Oscarów 2022. Jednym z nich jest dramat biograficzny, pt. „Oczy Tammy Faye”, który zdobył 2 nominacje, w kategoriach: aktorka i charakteryzacja.

Film będzie można oglądać w Elektrowni od 11 lutego, pierwsza projekcja o godz. 20:00

OCZY TAMMY FAYE, dramat, biograficzny, reż. Michael Showalter, USA 2021 (104’)

Film "Oczy Tammy Faye" przybliża niezwykłą historię sukcesów i niepowodzeń telewizyjnej ewangelistki  Tammy Faye Bakker . W latach 70. i 80. ubiegłego stulecia  Tammy Faye  i jej mąż  Jim Bakker  zbudowali od podstaw największą na świecie religijną sieć medialną oraz chrześcijański park rozrywki.  Tammy  cieszyła się szczególnym szacunkiem, głosząc przesłanie miłości, akceptacji i prawa do szczęścia. Do legendy przeszła nie tylko jej otwartość i życzliwość wobec ludzi z różnych środowisk, ale również jej wyjątkowy głos i charakterystyczny makijaż. Jednak nieprawidłowości finansowe, intrygi konkurentów oraz skandale doprowadziły do upadku misternie skonstruowanego imperium.

…………………………………………………………………………………………………...

Od 18 lutego Elektrownia zaprasza na projekcję dramatu obyczajowego, w reżyserii Pedro Almodóvara, pt. „Matki równoległe”, film nominowany w 2 kategoriach: aktorka i muzyka.

MATKI RÓWNOLEGŁE, dramat obyczajowy, reż. Pedro Almodóvar, Hiszpania 2021 (120’)

Najnowszy film Pedra Almodóvara, z nagrodzoną za swoją rolę na festiwalu w Wenecji Penélope Cruz, to wyznanie wiary w siłę w kobiet, ich solidarność i odwagę. Czułe, a przy tym żywiołowe; ciepłe, ale niepozbawione dramatycznych zwrotów akcji; pełne nadziei, która przychodzi po bolesnych stratach – „Matki równoległe” portretują życie w jego wszystkich odcieniach. Film został z entuzjazmem przyjęty przez krytykę, która nie szczędzi mu komplementów. Najlepszy Almodóvar od „Wszystko o mojej matce” (Variety), Penélope Cruz w swojej najlepszej roli (Time), Pulsująca emocjami historia (The Wrap), Wielki pean na cześć kobiet (Little White Lies) – piszą zachwyceni recenzenci.  

…………………………………………………………………………………………………...

Kolejny film to dramat obyczajowy pt. „Belfast”, reż. Kenneth Branagh, nominacje w 7 kategoriach: film, reżyseria, aktor drugoplanowy, aktorka drugoplanowa, scenariusz oryginalny, piosenka (Down to Joy), dźwięk. Projekcja filmu od 25 lutego.

BELFAST, dramat obyczajowy, reż. Kenneth Branagh, Wielka Brytania 2021 (97’) Podczas gdy cały świat świętuje lądowanie misji Apollo 11 na Księżycu, Belfast zamienia się w sierpniu 1969 roku w strefę wojny między dwiema frakcjami o kwestię przynależności Irlandii Północnej do Wielkiej Brytanii. Obserwujemy wydarzenia z perspektywy trzypokoleniowej protestanckiej rodziny wynajmującej dom na jednym z miejskich osiedli, a zwłaszcza przez pryzmat wyobraźni dziewięcioletniego Buddy’ego, który nie bardzo wie, z jakiego powodu jego sąsiedzi z dnia na dzień zamienili się w krzyczący tłum podpalający okoliczne domy. Chłopak z czasem rozumie, że jest świadkiem bardzo ważnych wydarzeń, które wpłyną na jego przyszłe życie….

…………………………………………………………………………………………………...

W poniedziałek, 28 lutego, widzowie kina studyjnego Elektrownia, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, będą mogli obejrzeć kolejny nominowany film, tym razem dramat obyczajowy pt.”Drive My Car”, reż. Ry?suke Hamaguchi. Film został nominowany w 4 kategoriach: film, reżyseria, scenariusz adaptowany oraz film międzynarodowy.

DRIVE MY CAR, dramat obyczajowy, reż. Ry?suke Hamaguchi Japonia 2021 (179’) Y?suke (Hidetoshi Nishijima) jest aktorem i reżyserem teatralnym, a jego żona, Oto (Reika Kirishima), telewizyjną scenarzystką, która lubi opowiadać historie także w łóżku – choć te scenariusze ocenzurowałaby każda stacja. Łącząca ich więź wydaje się głęboka – do momentu gdy Oto niespodziewanie umiera, pozostawiając po sobie wiele tajemnic.

…………………………………………………………………………………………………...

Od 25 marca zaprezentujemy film z największą ilością nominacji, a będzie to western pt. „Psie pazury”, reż. Jane Campion. Film zdobył 12 nominacji w kategoriach: film, reżyseria, aktor, aktor drugoplanowy (2 osoby), aktorka drugoplanowa, scenariusz adaptowany, zdjęcia, muzyka, scenografia, montaż, dźwięk.

………………………………………………………………………………………………...

PSIE PAZURY, western, reż. Jane Campion, Wielka Brytania 2021 (125”) Charyzmatyczny właściciel rancza Phil Burbank nie jest przyjemnym człowiekiem. Gdy jego brat sprowadza do domu nowo poślubioną żonę i jej syna, Phil zaczyna znęcać się nad nimi. Wkrótce jednak zaczyna rozumieć, czym jest miłość.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

Zastrzegamy sobie prawo zmian repertuaru z przyczyn niezależnych od Kina MCSW Elektrownia.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych