Środa 19 czerwca
Gerwazego, Protazego, Borzysława
RADOM aktualna pogoda

Architektura dawnego Radomia z różnych okresów jego rozwoju

dm 2022-04-02 17:35:00

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy grafik Iryny Harasym. Artystka zaprezentuje grafiki z lat 2020/21. To cykl poświęcony architekturze dawnego Radomia z różnych okresów jego rozwoju (reprezentacyjne domy, pierzeje ulic, fabryki, targi).

Na wystawie będzie można również zobaczyć prace związane z XIX-wieczną Warszawą (Nowy Świat, Stare Miasto, plac Bankowy).

Na wydarzenie, które odbędzie się w poniedziałek, 4 kwietnia zaprasza Filia nr 6 MBP przy ul. Kusocińskiego 13. Początek o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

Iryna Harasym - absolwentka Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Architektura. Aneks z rysunku i malarstwa sztalugowego obroniła u prof. zw. Andrzeja Zwierzchowskiego. Autorka licznych wystaw w Polsce i zagranicą. Przez pewien czas tworzyła scenografie, dekoracje i opracowania plastyczne do filmów animowanych, za które zdobyła liczne nagrody: Nagrodę Polskiego Filmu Animowanego im. Jana Machulskiego w kategorii najlepszy film animowany, wyróżnienie w kategorii Kino Nowej Formy (Solanin Film Festiwal), Gran Prix Festiwalu Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia (Kędzierzyn-Kożle), Nagrodę Główną Festiwalu „Offeliada” (Gniezno), Nagrodę Główną Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Up To 21” (Warszawa) oraz Nagrodę Specjalną (Tallin). Współpracowała z gazetą „Nasze Słowo” jako ilustratorka dziecięcego magazynu „Switanok”. Obecnie zajmuje się projektowaniem graficznym oraz ilustracją książek.

Komentarze naszych czytelników

  • RADOM to PIS.

    2022-04-02 17:49:44

    Największy rozwój mamy za ,,rządów,, POlszewików i KOciarzy.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych