Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

Sonus Radom - wyjątkowa niepubliczna szkoła podstawowa w Radomiu

Artykuł sponsorowany 2024-03-19 13:26:12

Wybór szkoły podstawowej ma kluczowe znaczenie dla przyszłości dziecka. Odpowiednia placówka może zainspirować młodego człowieka do zdobywania doświadczenia w wielu dziedzinach (np. artystycznych, sportowych), a także odkrywania nowych zainteresowań, talentów i pasji. Wszechstronne możliwości rozwoju zapewnia Sonus - niepubliczna szkoła podstawowa w Radomiu.

Sonus Radom - co to za szkoła?

Szkoła podstawowa Sonus należy do grupy edukacyjnej z 15-letnim doświadczeniem, w skład której wchodzą również żłobki, przedszkola, inne szkoły podstawowe, fundacje oraz projekty edukacyjne. Placówka specjalizuje się w nowoczesnej edukacji, w której ogromne znaczenie ma wspieranie indywidualnych predyspozycji i zainteresowań, jak również kształtowanie rozwoju społecznego przez wzajemną współpracę. Niepubliczna szkoła podstawowa w Radomiu Sonus promuje także samodzielność i poczucie sprawczości, dzięki czemu uczniowie mają wpływ na swoją edukację i mogą pracować zgodnie z własnymi możliwościami. Placówka łączy kształcenie ogólne z rozwijaniem pasji, co pozwala dziecku realizować się w wielu dziedzinach, także na polu artystycznym i sportowym.

Jakie możliwości zapewnia niepubliczna szkoła podstawowa?

W placówkach niepublicznych klasy często składają się z niewielkiej liczby uczniów, aby nauczyciele mieli możliwość poświęcenia odpowiedniej uwagi każdemu podopiecznemu. Małe zespoły klasowe sprawiają, że łatwiej wdrożyć indywidualne podejście, które jest szczególnie ważne w przypadku dzieci uczących się w wolniejszym lub szybszym tempie niż ich rówieśnicy. Co więcej, placówka niepubliczna funkcjonuje w bardziej elastyczny sposób niż szkoła publiczna i może wprowadzać własne zasady, które korzystnie wpływają na komfort uczniów. Dla przykładu Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia Sonus w Radomiu nie stosuje dzwonków szkolnych, a zamiast ocen cyfrowych używa ocen opisowych, które dostarczają wartościowych informacji na temat postępów dziecka w nauce i dalszego kierunku rozwoju.

Kształcenie ogólne i wspieranie zainteresowań

Zajęcia fakultatywne cieszą się coraz większą popularnością. Dzisiaj nikogo nie dziwi już fakt, że dziecko po lekcjach w szkole uczy się czegoś, czego nie ma w podstawie programowej, np. gry na fortepianie, sztuk walki czy tańca. Niestety dowożenie dziecka na dodatkowe zajęcia może sprawiać trudność, zwłaszcza gdy miejsce znajduje się daleko od domu, a rodzice pracują do późna. Jednak Sonus, jak zostało to wskazane w tytule niniejszego artykułu, to wyjątkowa niepubliczna szkoła podstawowa w Radomiu, ponieważ oferuje zarówno kształcenie ogólne (zgodne z programem Ministerstwa Edukacji Narodowej), jak i zajęcia zorientowane na rozwijanie zainteresowań i talentów. W rezultacie uczeń nie musi korzystać z innych placówek, a tym samym zyskuje więcej wolnego czasu i komfort przebywania w znajomym otoczeniu.

Dziecko w szkole podstawowej Sonus może się tutaj uczyć:

  1. gry na fortepianie,
  2. języka angielskiego z native speakerem,
  3. tańca,
  4. pływania,
  5. sztuk walki.

Dodatkowo szkoła oferuje gry i zabawy w świetlicy szkolnej, dzięki czemu dziecko nie nudzi się w oczekiwaniu na przybycie rodziców.

Niepubliczna szkoła podstawowa w Radomiu - rekrutacja

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji do szkoły podstawowej Sonus można znaleźć na stronie internetowej placówki: sonus.edu.pl. Należy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy, a następnie wziąć udział w umówionym spotkaniu rekrutacyjnym. Ostatnim etapem jest podpisanie umowy ze szkołą oraz uiszczenie jednorazowej opłaty wpisowej. Z uwagi na fakt, że jest to jednooddziałowa niepubliczna szkoła podstawowa w Radomiu, liczba miejsc w pierwszych klasach jest ograniczona i limit może szybko ulec wyczerpaniu. Po wypełnieniu wszystkich wymogów rekrutacyjnych dziecko zyskuje gwarantowane miejsce na pełny cykl kształcenia (od I do VIII klasy).

Wybór najlepszej szkoły dla dziecka nie jest łatwy, dlatego w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji warto skontaktować się ze szkołą Sonus:

• telefonicznie pod numerem: +48 786 112 116

• lub drogą mailową: kontakt@sonus.edu.pl

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych