Piątek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Poranna rutyna: jakie działania powodują, że wstajemy szybciej

as 2020-07-16 12:15:00

Coraz więcej osób ma problemy z porannym wstawaniem. Późne filmy, https://polskiesloty.com/bonus-bez-depozytu/, kasyno online, czytanie sprawia, że mamy mniej czasu na sen. Rano z kolei ciężko jest nam wstać z łóżka. Na całe szczęście już od pewnego czasu eksperci podpowiadają kilka rzeczy, które możemy zrobić, aby poprawić swą poranną rutynę.

Odpowiednia ilość snu

Z pewnością najważniejsza jest odpowiednia ilość snu. Choć możemy w sobie wyrobić z czasem pewne nawyki, to jednak nie każdy reaguje identycznie na taką samą ilość snu. Przyjmuje się, że optymalny czas snu to między 7 a 8 godzin. Są jednak osoby, które potrzebują go mniej lub więcej. Konieczne zatem jest mniej więcej trzymanie się rutyny: od poniedziałku do piątku chodzimy spać o podobnej porze, aby rano nie mieć problemów z niewyspaniem. 

Odpowiednia ilość zdrowego snu będzie decydująca. Podobnie może wyglądać pobudka o tej samej porze. Do pracy większość z nas chodzi od poniedziałku do piątku o tej samej porze. W czasie weekendu można sobie pozwolić na więcej snu, jednak bez przesady. Łatwo wtedy rozregulować cykl snu.

Przestawianie budzika to bardzo zła sprawa

Jednym z największych błędów jest ustawienie budzika na konkretną godzinę, a następnie włączanie drzemki. Takie małe alarmy mogą zabrać nam nawet pół godziny czy więcej czasu rankiem. Dobrze zatem ustawić sobie dwie pobudki w bliskiej odległości. Często się zdarza tak, że korzystamy z kilkuminutowej drzemki, choć nie jest ona nam potrzebna. Wtedy też następuje pogłębienie niewyspania.

Większość z nas korzysta z alarmu w telefonie. Bardzo dobrym zatem rozwiązaniem jest położenie telefonu bądź tradycyjnego budzika kilka metrów od miejsca snu. Zostaniemy przez to zmuszeni do wstania z łóżka. Zapewne spora część z nas uzna, że nie ma już sensu kłaść się z powrotem do łóżka.

Prasówka z telefonem to błąd

Popularne jest dziś sięganie po telefon zaraz po przebudzeniu. Sprawdzamy wtedy powiadomienia z portali społecznościowych, pocztę czy też wiadomości. Możemy w ten oto sposób stracić sporo czasu. Jest to bardzo zły nawyk, który także powoduje niepotrzebną stratę cennych minut. Czasem można spędzić na telefonie nawet i kilkadziesiąt minut, przez co potem trzeba nadgonić czas. Podobnie ma się sprawa ze słynnym męskim posiedzeniem, kiedy korzystanie z toalety z telefonem w ręce wydłuża się kilkukrotnie.

Konkretny plan

Bez dwóch zdań niezwykle pomocny w porannym wstawaniu jest plan. Jeśli budzimy się i wiemy, że czeka nas trening, prysznic, śniadanie, podróż do pracy, to wiemy, że musimy wyrobić się w czasie. Inaczej jest jednak w momencie, kiedy nie mamy żadnego harmonogramu. Wstajemy wtedy i myślimy sobie: a może prysznic, czy iść do sklepu po świeże pieczywo? Planowanie zatem jest niezwykle ważne, gdyż nie tylko przyspiesza naszą codzienną rutynę, lecz również pomaga w organizacji całego dnia.

Wspólna motywacja

Ta sekcja nie będzie pomocna dla singli, gdyż dotyczy osób wspólnie ze sobą mieszkających (choć można oczywiście pomyśleć o współlokatorach). Wzajemna motywacja jest dziś niezwykle ważna w związkach. Często bowiem wstajemy o tej samej porze, rozpoczynamy pracę w podobnych godzinach. Można zatem wspólnie się motywować, ustalać wspólny plan porannego wstawania.

Zdrowe śniadanie

Aby zniwelować uczucie niewyspania, warto postawić na zdrowe śniadanie. Podstawą będzie szklanka wody oraz ciepły napój. Dzięki nim można pobudzić żołądek do pracy. Ponadto lekkie śniadanie jest o wiele bardziej wskazane niż tłuste potrawy. Pomoże ono w dobrym funkcjonowaniu organizmu, szybszej regeneracji. 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych