Poniedziałek 11 grudnia
Damazego, Waldemara, Artura
RADOM aktualna pogoda

Najciekawsze zakłady bukmacherskie oraz systemy | Probukmacher

as 2021-08-04 16:17:00

Zakład 1X2 Cię znudził? Poznaj inne najciekawsze zakłady bukmacherskie, a także systemy obstawiania, które uatrakcyjnią Twoje typowanie!

Najciekawsze zakłady bukmacherskie oraz systemy obstawiania

Każdy gracz lubi wygrywać. Taki jest w końcu sens zakładów bukmacherskich, które oprócz świetnej rozrywki, powinny przynosić też dodatkowy dochód. Fachowe i trafne obstawianie meczy może być jednak dosyć skomplikowane. Z tego powodu postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu najciekawsze zakłady bukmacherskie, a także rodzaje systemów, które zwiększają szanse na wygrane. Ponieważ wciąż jeszcze trwa EURO 2020, za przykłady posłużą nam nadchodzące wielkimi krokami mecze ćwierćfinałowego tego ekscytującego turnieju.

Najciekawsze zakłady bukmacherskie dla nowych graczy

Jeżeli znudziło Cię typowanie zwycięzcy lub remisu w klasycznym zakładzie trzydrogowym 1X2, czas poznać inne ciekawe zakłady bukmacherskie. Czy wiesz, że legalni polscy bukmacherzy udostępniają nawet ponad 300 różnych zakładów w ramach jednego meczu piłki nożnej? Dzięki tak ogromnemu wyborowi, można bez trudu urozmaicić swoje codzienne obstawianie meczy, co zresztą zaraz udowodnimy.

Zakłady bez remisu

Zakład bez remisu (draw no bet, DNB) zakłada, że spotkanie zakończy się wygraną jednej z drużyn. W przypadku ewentualnego remisu, gracz otrzymuje zwrot stawki. Jeżeli chodzi o typowanie w ramach fazy pucharowej, pod uwagę bierze się regulaminowy czas gry (FT). W niektórych przypadkach bukmacherzy udostępniają także zakład DNB do końca pierwszej połowy meczu (HT).

Jeżeli obstawiasz zakład bez remisu, masz większe szanse na trafne wytypowanie poprawnego rozstrzygnięcia spotkania. Dzieje się tak, ponieważ DNB odrzuca możliwość remisu w meczu, ubezpieczając poniekąd Twój zakład. Teoretycznie szanse na wygraną rosną z 33% dla zakładu 1X2 do 50% z możliwością zwrotu stawki, jeśli w meczu padnie remis.

Oto, jak wygląda przykład zakładu bez remisu u bukmachera BetFan. W tym przypadku draw no bet dotyczy meczu ćwierćfinałowego na EURO 2020 pomiędzy Szwajcarią i Hiszpanią:

Zakłady over i under

Anglojęzyczne over (powyżej) i under (poniżej) odnosi się w bukmacherce do typowania liczby wszelkich policzalnych zdarzeń na boisku. Najczęściej obstawia się zakład poniżej/powyżej danej liczby goli, ale również kartek, fauli, autów czy rzutów różnych. Wybór zakładów over under jest naprawdę szeroki, a kursy bukmacherskie potrafią być niezwykle atrakcyjne.

Początkujących graczy może dziwić fakt, dlaczego przy over/under pojawiają się wartości z połówkami (0,5; 1,5; itd.). Jeżeli obstawiamy, że w meczu padnie powyżej 1,5 bramki, wszystkie rezultaty z dwiema lub większą liczbą goli rozliczane są jako zwycięskie. Poniżej 1,5 bramki oznacza zaś, że w meczu może paść maksymalnie jeden gol, by bukmacher rozliczył zakład jako wygrany.

Ten rodzaj zakładu bukmacherskiego daje zdecydowanie większe szanse na wygraną, niż obstawianie dokładnego wyniku. Poniższy przykład over/under pochodzi z oferty bukmachera Betclic i dotyczy meczu Czechy-Dania w ćwierćfinale EURO 2020:

Dokładny wynik

Zakład na dokładny wynik to szansa na bardzo wysokie wygrane, choć prawdopodobieństwo jego „ustrzelenia” nie należy do najwyższych. Ten rodzaj zakładu wiąże się z wysokim ryzykiem przegranej, choć przy kuponach akumulacyjnych można celować w potężny zastrzyk gotówki. Czy da się w jakikolwiek sposób zwiększyć szanse na poprawne wytypowanie dokładnego wyniku meczu?

Z jednej strony pomocne okazują się przedmeczowe analizy statystyk obu drużyn, aktualnej formy piłkarzy, a także porównań H2H. Sport jest jednak nieprzewidywalny, a tegoroczne piłkarskie Mistrzostwa Europy raz po raz udowadniają, że faworyt na papierze to jedno, a rzeczywistość potrafi zaskakiwać.

Jeżeli chcesz poczuć dreszczyk emocji, a także spróbować wytypować dokładny wynik, przekonaj się o wysokich kursach na poszczególne rozstrzygnięcia. Poniżej przedstawiamy kursy bukmachera ETOTO na dokładny wynik w ćwierćfinałowym meczu Belgii z Włochami podczas EURO 2020:

 

Systemy bukmacherskie w pigułce

Skoro znamy już kilka najciekawszych rodzajów zakładów, warto teraz poświęcić chwilę na opracowanie strategii na kolejne typowanie meczów. Systemy bukmacherskie mogą okazać się niezwykle pomocne w organizacji planu gry na najbliższe spotkania. Należy zaznaczyć, iż pozwalają one w lepszy sposób zarządzać budżetem na grę, a jednocześnie zminimalizować straty wynikające z przegranych. 

Gdybyśmy mieli wymienić wszystkie systemy bukmacherskie i dokładnie je opisać, pewnie moglibyśmy napisać na ten temat obszerną książkę. Mechanizmów służących do zarządzania kapitałem jest naprawdę sporo, zatem pozwólcie, że tutaj skupimy się tylko na kilku najpopularniejszych. Nasz wybór padł na stawkowanie procentowe, klasyczną progresję, a także ciąg Fibonacciego.

Stawkowanie procentowe

Istnieją różne rodzaje stawkowania, czyli dobierania stałej stawki niezależnie od wygranych czy przegranych kuponów. Stawkowanie procentowe polega na niezmiennym procencie kapitału, który przeznaczamy na obstawianie naszych zakładów. Eksperci zalecają, by poziom ten wyniósł 2% bieżącego budżetu na grę. Ostatecznie stawka będzie więc rosła w przypadku wygranych, bądź też malała, gdy gracz będzie przegrywał.

Stawkowanie (w tym także procentowa jego odmiana) to system, który można polecić początkującym graczom. Mechanizm jest przede wszystkim stosunkowo bezpieczny, gdyż potrafi przynieść niezłe zyski. Te uzależnione są od poprawnego typowania, zaś będąc „na fali” można jeszcze bardziej się wzbogacić, gdyż stawka procentowa będzie rosła.

Ostatecznie to gracz może sam decydować o formacie typowania, jeśli skusi się na wykorzystanie systemu stawkowania procentowego. Warto pamiętać, by do obstawiania odpowiednio się przygotować, nie działać pochopnie, lecz skupić się na analizach i statystykach.

Klasyczna progresja Martingale’a

System progresywny, znany również jako progresja, ma szereg unikatowych rodzajów, które uatrakcyjniają obstawianie zakładów bukmacherskich. U podstaw wszystkich systemów tego typu leży klasyczna progresja Maringale’a, czyli progresja malejąca. W przeciwieństwie do stawkowania procentowego, w tym przypadku mamy do czynienia ze zmiennymi stawkami.

Progresja klasyczna jest malejąca, a co za tym idzie, przegrane kupony powodują podwajanie stawki z poprzedniego kuponu. Dopiero wygrana na kuponie bukmacherskim zeruje progresję, czyli gracz może wtedy wrócić do początkowej stawki. W związku z rosnącymi wydatkami na kolejnych kuponach, eksperci sugerują, by stawka początkowa mieściła się w przedziale 1-2% kapitału.

Klasyczna progresja ma wiele zalet, z których największą jest spora szansa sprawne „odkucie się” w przypadku długotrwałej złej passy. Warto podkreślić, że do systemu tego można podejść bez obszernej wiedzy na temat dziedziny sportowej, którą się obstawia. Minusem progresji Martingale’a jest są jednak stosunkowo wysokie ryzyko utraty dużej części kapitału.

Ciąg Fibonacciego

Wykres stworzony na podstawie ciągu Fibonacciego określa tak zwany „złoty podział wszechświata”. W przypadku zakładów bukmacherskich, można mówić o złotej koncepcji na rozgrywanie kolejnych kuponów na podstawie alternatywnej progresji. Uśrednione stawki, zyski, a także ryzyko sprawiają, że system ten sprawdza się jako atrakcyjna ciekawostka.

Zaczynamy od stawki wynoszącej „1”, a do każdego kolejnego kuponu dobieramy stawkę, która jest sumą dwóch poprzednich. W ten sposób wydatki rosną wolniej, niż w przypadku klasycznej progresji, gdzie należy je mnożyć przez 2. Co ciekawe, wygrany kupon powoduje cofnięcie się tylko o jeden krok, a nie zeruje stawek do poziomu „1”.

Gracze mają jednak mieszane odczucia w stosunku do ciągu Fibonacciego, gdyż system ten ma tyle plusów, co minusów. Zyski mogą być spore przy grze długoterminowej, ale trzeba liczyć się z przygotowaniem większego kapitału. Ryzyko dużych strat jest z pewnością niższe, ale gracz musi stale kontrolować i obliczać kolejne rosnące stawki.

Zakłady bukmacherskie i systemy – podsumowanie

Wybraliśmy kilka najciekawszych rodzajów zakładów i systemów bukmacherskich, żebyś mógł sprawdzić, w jaki sposób uatrakcyjnić swoje typowanie meczów. Zachęcamy Cię do lektury pozostałych naszych artykułów i poradników, gdzie znajdziesz bardziej szczegółowe informacje na te i inne tematy. Na koniec pozostaje nam tylko życzyć Ci powodzenia i wysokich wygranych! 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych