Sobota 22 czerwca
Pauliny, Flawiusza, Agenora
RADOM aktualna pogoda

Czy ubezpieczenie z biura podróży wystarczy na wyjazd za granicę?

Artykuł sponsorowany 2021-07-07 07:23:00

W sezonie urlopowym oferty biur podróży cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zorganizowane wyjazdy mają sporo zalet, niemniej przy tej okazji należy pamiętać o kwestiach związanych z ubezpieczeniem. Czy polisa z biura podróży zapewnia odpowiednią ochronę?

Ubezpieczenie z biura podróży – o tym musisz wiedzieć!

Organizacja imprez turystycznych wiąże się z koniecznością ubezpieczania ich uczestników. Biura turystyczne są zobowiązane do wykupienia ubezpieczenia każdej wycieczki, dlatego wiele osób korzystających z takich ofert wychodzi z założenia, że mają zapewnioną odpowiednią ochronę. Agent ubezpieczeniowy Kamil Pachocki prowadzący w Radomiu biuro PZU podkreśla jednak, że w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Polisa z biura podróży charakteryzuje się mocno okrojonym zakresem i niskimi sumami gwarantowanymi, w związku z czym nie jest w stanie zapewnić skutecznej i kompleksowej ochrony. To ważny powód, dla którego warto wykupić indywidualne ubezpieczenia turystyczne. Radom to przykład miasta, gdzie oferta w tym zakresie jest bardzo zróżnicowana.

Ubezpieczenie na podróż za granicę – jak wybrać najlepsze?

Jest kilka istotnych kwestii, o których trzeba pamiętać, wybierając ubezpieczenia turystyczne. Radom daje możliwość nabycia polisy bezpośrednio u agenta, niemniej równie dobrze można ją kupić przez internet. Warto porównać propozycje różnych towarzystw, zwracając przy tym uwagę na zakres ochrony, sumy gwarantowane oraz dodatki. Trzon solidnej polisy powinny stanowić: koszty leczenia, OC w życiu prywatnym, NNW oraz ubezpieczenie bagażu. Bardzo istotne jest to, na jakie kwoty są ubezpieczone poszczególne elementy, a zwłaszcza koszty leczenia. W przypadku wyjazdów do krajów europejskich suma ubezpieczenia kosztów leczenia powinna opiewać na minimum 30 tys. euro. Przy podróżach poza Europę kwota ta powinna być co najmniej dwukrotnie wyższa. Pod numerem telefonu 697725725 lub wysyłając maila na adres kpachocki@agentpzu.pl, można uzyskać więcej pomocnych informacji na ten temat.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych