Sobota 25 maja
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
RADOM aktualna pogoda

Nowa infolinia Centrum e-Zdrowia

dm 2022-12-04 10:59:00

Prosta w obsłudze i wygodna dla użytkowników – taka jest nowa infolinia Centrum e-Zdrowia. Pod numerem 19 239, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, pacjenci, pracownicy medyczni i pozostałe podmioty uzyskają pomoc techniczną związaną z obsługą usług e-zdrowia.

Z usług e-zdrowia, takich jak: e-recepta, e-skierowanie czy aplikacje: Internetowe Konto Pacjenta, mojeIKP oraz gabinet.gov.pl, każdego dnia korzystają miliony użytkowników, od pacjentów, przez pracowników medycznych i farmaceutów, po kadrę menadżerską i instytucje publiczne.

Wsparcie techniczne w sprawach e-zdrowia i funkcjonowania kilkudziesięciu różnych systemów i rejestrów IT, można uzyskać pod numerem 19 239. Infolinia działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, także w weekendy oraz dni wolne od pracy.

Obecnie uzyskanie pomocy technicznej jest jeszcze prostsze, dzięki nowemu, bardziej intuicyjnemu interaktywnemu menu głosowemu.

Od 1 grudnia 2022, dzwoniąc na infolinię techniczną CeZ, wystarczy wybrać odpowiednią kategorię użytkownika, a następnie wskazać system, którego dotyczy problem. Z myślą o komforcie użytkowników, wyodrębniono łącznie dziewięć takich grup, od pacjentów, przez pracowników medycznych, farmaceutów, kadrę menadżerską po użytkowników pozostałych systemów. Taki sposób jest przyjazny dla dzwoniących, którzy od razu mogą wybrać interesujący ich obszar i szybciej uzyskać pomoc.

Osoby i instytucje na co dzień korzystające z usług e-zdrowia pomoc techniczną mogą też uzyskać, wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie ezdrowie.gov.pl (dotyczy systemu e-zdrowie P1) lub wysyłając maila na jeden ze wskazanych adresów, przeznaczonych dla każdego z systemów.

Z kolei pacjenci mogą się kontaktować z Centrum za pośrednictwem profilu Internetowe Konto Pacjenta na Facebooku. Dodatkowo od dwóch lat na portalu pacjent.gov.pl działa chatbot, za pomocą którego można zadać pytanie o konkretne usługi e-zdrowia. Narzędzie to cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników strony. Od chwili jego uruchomienia w październiku 2020 skorzystało z niego 4,7 mln osób. Łącznie udzielono w ten sposób 9,7 mln odpowiedzi.

Więcej informacji: media@cez.gov.pl

Komentarze naszych czytelników

 • RADOM to PIS +++++

  2022-12-04 12:08:17

  YOUTUBE: PO/PSL DLA RADOMIA.

 • RADOM to PIS +++++

  2022-12-04 12:08:22

  YOUTUBE: PO/PSL DLA RADOMIA

 • PiS Prezes i Służba zdrowia

  2022-12-05 02:29:05

  Spróbuj się dodzwonić. Lepiej po księdza po ostatnie namaszczenie. 

 • PiS Prezes i Służba zdrowia +

  2022-12-05 02:30:32

  Spróbuj się dodzwonić. Lepiej po księdza po ostatnie namaszczenie.  + Do RADOM to PiS ale on się ukrywa z nr swojego telefonu.

 • PiS Prezes i Służba zdrowia + Karczewski

  2022-12-05 02:30:45

  Spróbuj się dodzwonić. Lepiej po księdza po ostatnie namaszczenie.  + Do RADOM to PiS ale on się ukrywa z nr swojego telefonu.

 • PiS Prezes i Służba zdrowia + Karczewski dziad

  2022-12-05 02:30:53

  Spróbuj się dodzwonić. Lepiej po księdza po ostatnie namaszczenie.  + Do RADOM to PiS ale on się ukrywa z nr swojego telefonu.

 • RADOM to PIS +++++

  2022-12-05 03:26:12

  YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych