Niedziela 19 maja
Iwa, Piotra, Celestyna
RADOM aktualna pogoda

E-wizyta, czyli bezpieczna i wygodna wizyta w ZUS

dm, ZUS 2022-12-18 11:04:00

Sprawy urzędowe w ZUS można załatwić online, bez wychodzenia z domu. Wystarczy umówić się na e-wizytę. W województwie mazowieckim to bardzo popularna forma kontaktu z ZUS.

Nie trzeba przychodzić do ZUS, by załatwić swoje sprawy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca klientów do kontaktu przez wideorozmowy. Wystarczy mieć dostęp do internetu, smartfon, tablet lub komputer z kamerką, głośnikiem i mikrofonem.

Aby umówić rozmowę z ekspertem on-line, wystarczy wejść na stronę www.zus.pl, odszukać zakładkę e-wizyta i kliknąć link „Umów się na e-wizytę”. Możemy samemu wybrać dogodny termin zdalnego spotkania. Przed umówioną e-wizytą z pracownikiem ZUS, przypominamy o jej terminie SMS-em.

- E-wizyty cieszą się dużym zainteresowaniem, zdarzają się sytuację, w których wszystkie terminy w danym dniu są zajęte. Klienci nadal doceniają tą bezpieczną i szybką formę kontaktu z ZUS. Podczas wideorozmowy mogą załatwić większość swoich spraw związanych m.in. z emeryturami i rentami, prowadzeniem firmy, wypłatą zasiłków, potwierdzeniem profilu PUE, czy świadczeniami rodzinnymi jak np. 500+. Z e-wizyty mogą również skorzystać osoby z polskim i zagranicznym stażem pracy, które chcą uzyskać informacje na temat emerytur i rent międzynarodowych – informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Usługa dostępna jest też w języku migowym i ukraińskim. Mogą z niej również skorzystać osoby z niepełnosprawnością słuchu, a także niewidzące i niedowidzące. Pomyśleliśmy też o osobach starszych i takich, które wymagają szczególnej opieki. Mogą one skorzystać z e-wizyty w obecności członka rodziny, opiekuna faktycznego lub prawnego. Wystarczy podać jego dane przy rezerwacji e- wizyty.

Jeśli nie możemy skorzystać z umówionej wideorozmowy, trzeba pamiętać, aby ją anulować. Można to zrobić, klikając link, który otrzymaliśmy mailem. W ten sposób ktoś inny będzie mógł skorzystać.

Link do rezerwacji e-wizyty oraz szczegółowe informacje

Zarezerwuj wizytę w placówce przez PUE ZUS lub telefonicznie

Jeżeli nie posiadamy narzędzi do skorzystania z e-wizyty możemy zarezerwować wizytę z placówce ZUS na konkretną godzinę. Unikniemy tym samym czekania w kolejce. Można to zrobić logując się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, następnie w menu bocznym wybrać Wizyty > Rezerwacja wizyty. W tym miejscu należy wybrać miejsce spotkania oraz wskazać sprawę, którą chcemy załatwić oraz termin wizyty. Aby zarezerwować wizytę przez telefon, należy zadzwonić do najbliższego oddziału ZUS. Numery telefonu do Oddziałów ZUS znajdują się w zakładce Zarezerwuj wizytę przez telefon (numery telefonów). Podczas rozmowy podaj swoje dane oraz rodzaj sprawy, którą chcesz omówić z pracownikiem ZUS. Wybierz placówkę, w której ma się odbyć wizyta oraz jej termin. Na podany numer telefonu otrzymasz wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. W placówce należy wpisać ten numer na ekranie urządzenia do wydawania numerków.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych