Piątek 1 marca
Antoniego, Radosława, Albina
RADOM aktualna pogoda

Świadczenia dla uchodźców z Ukrainy. Skorzystało prawie 3,5 tys. osób

dm, MOPS 2022-05-21 11:05:00

Już ponad 1700 wniosków dla 3400 osób o jednorazowe świadczenie 300 złotych dla obywateli Ukrainy wpłynęło do radomskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Uchodźcy ubiegają się też o zasiłki rodzinne, świadczenia rodzicielskie czy stypendia szkolne. Coraz częściej okazuje się, że osoby, które złożyły wnioski wróciły na Ukrainę. Przypominamy, że o wyjeździe należy poinformować ośrodek.

Na konta uchodźców z Ukrainy wpłynęło już niemal 950 tysięcy złotych jednorazowego wsparcia. Po 300 złotych otrzymało 3145 osób. W świetle obowiązujących przepisów uchodźcy mogą również ubiegać się o wszystkie inne świadczenia - pod warunkiem, że spełnią kryteria dochodowe.

Do ośrodka wpłynęły wnioski między innymi o zasiłki rodzinne, jednorazowe zapomogi z tytułu urodzenia dziecka, świadczenia rodzicielskie czy zasiłki szkolne. Należy jednak pamiętać, że pomoc należy się wyłącznie w przypadku, gdy wnioskodawca mieszka na terenie Radomia.

Coraz częściej, gdy pracownicy ośrodka kontaktują się telefonicznie z wnioskodawcami okazuje się, że zdecydowali się oni na powrót do Ukrainy. Dlatego apelujemy, aby informować MOPS o każdej zmianie miejsca zamieszkania. Mogą to zrobić zarówno uchodźcy, jak i radomianie którzy przyjęli ich pod dach - mówią pracownicy MOPS.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych