Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

Radomski Bank Żywności przekazał dla uchodźców kilkadziesiąt ton darów

dm, warszawa.tvp.pl 2022-04-09 09:37:00

Kilkadziesiąt ton żywności przekazał uchodźcom z Ukrainy radomski Bank Żywności. Produkty spożywcze dostarczają organizacji sklepy i producenci, ale ich ilości nie są w stanie pokryć zapotrzebowania. Stąd apel o wsparcie.

Radomski Bank Żywności zabezpiecza artykuły spożywcze dla około 30 tysięcy osób z regionu. Teraz pomocą objęto też setki uchodźców z Ukrainy. Potrzeby są ogromne i ciągle rosną, dlatego organizacja prosi o przekazywanie żywności z długą datą ważności. - Przybyło nam podopiecznych, po prostu tylko dlatego bo są chętni. Producenci żywności, dystrybutorzy pomagają nam bardzo w tym dokarmianiu, ale jest tak, że jest coraz więcej potrzebujących - przyznała Anna Głogowska, koordynator Radomskiego Banku Żywności.

Zebrane produkty trafiają do magazynu, skąd następnie odbierają je organizacje charytatywne by w końcu dostarczyć uchodźcom. Tak jest w punkcie pomocy w Kamienicy Deskurów, gdzie z gromadzonych darów codziennie przygotowuje się około stu paczek dla potrzebujących. - To są paczki dla rodzin. To są przeważnie mamusie z dwójką, trójką czy czwórką dzieci nawet, więc tej żywności potrzeba na okrągło i ogromne ilości - przyznała Beata Wójtowicz, koordynatorka punktu w Kamienicy Deskurów.

Preferowane są rzeczy w zgrzewkach, pudełkach i całych opakowaniach, bo to ułatwia ich sortowanie i transport. Uchodźcy mogą też korzystać z unijnej pomocy żywnościowej, jaką do tej pory rozdzielano wśród najuboższych mieszkańców regionu. Warunkiem jest posiadanie numeru PESEL. - Ośrodki pomocy społecznej wydają skierowania na udział w tym programie, czyli na pozyskanie żywności - tłumaczyła Anna Głogowska.

W paczce znajduje się cukier, makaron, konserwy i olej.

Komentarze naszych czytelników

  • mst Jonh

    2022-04-08 11:26:33

    Duda pojechał żebrać do Wielkiej Brytanii. Może coś z tych 30 mln  i dla Radomia Suski doniesie. Ale on już nie kocha Dudy

  • Borys PUPKA (DUPKA).

    2022-04-08 23:42:50

    rusko-niemieckie POdpaski to najgorsze .ÓWNO tego kraju.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych