Wtorek 20 luty
Leona, Ludomiła, Lubomira
RADOM aktualna pogoda

Radomscy terytorialsi pomagają uchodźcom z Ukrainy

dm, WOT 2022-08-08 15:27:00

Przygotowują i wydają paczki, a kiedy trzeba - rozpakowują kolejne transporty z darami. Terytorialsi z 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu kolejny miesiąc pełnią służbę w zorganizowanym w Radomiu punkcie wydawania żywności dla uchodźców z Ukrainy.

Początkowo punkt funkcjonował w radomskiej Kamienicy Deskurów, aktualnie działa w budynku przy ul. Wernera. - Kompletujemy i przekazujemy paczki osobom potrzebującym, rozpakowujemy transporty darów, które tu trafiają, a także dbamy o to, aby cały proces odbierania paczek przebiegał sprawnie - mówi szer. Mariusz Nędzi, żołnierz 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu, pełniący służbę w punkcie przy ul. Wernera. 

W ostatnim czasie do punktu trafiły cztery tony żywności i środków higienicznych przekazanych przez Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża. - Myślę, że tych darów starczy nam na około miesiąca, a następnie będziemy starać się o kolejne dostawy tak, aby Radom mógł szczycić się pomocą dla uchodźców z Ukrainy - podkreśla Jerzy Krzysztof Kaczkowski, wiceprezes zarządu rejonowego PCK w Radomiu.  

Dary dla uchodźców z Ukrainy są wydawane od poniedziałku do piątku od godz. 10 do godz. 15 w budynku przy ul. Wernera 4A. 

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych