Czwartek 22 luty
Małgorzaty, Marty, Piotra
RADOM aktualna pogoda

Radomscy policjanci pomogli Ukraińcom, których auto wpadło do rowu

dm, KWP 2022-03-30 08:39:00

Dowódca Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu, który pełni obecnie służbę na terenie województwa podkarpackiego, razem z innymi policjantami pomogli małżeństwu z Ukrainy, których auto wpadło w poślizg i wjechało do rowu. Na całe szczęście w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał.

autor: KWP

Od kilku miesięcy służbę na granicy pełnią policjanci z całego kraju, w tym z woj. mazowieckiego. Są wśród nich też naczelnicy wydziałów garnizonu mazowieckiego czy też dowódcy oddziałów prewencji, jak SPPP-u z Radomia i Płocka, którzy swoją wiedzą zdobytą przez lata służby pomagają na granicy w najtrudniejszych sytuacjach.

W sobotni wieczór dwaj radomscy policjanci, w tym mł. insp. Mirosław Majstrak, dowódca SPPP w Radomiu, w miejscowości Jureczkowa, zauważyli w rowie hyundaia, który wpadł w poślizg na śliskiej jezdni. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i zaczęli udzielać pomocy poszkodowanym.

Jak się okazało, w aucie znajdowało się starsze małżeństwo z Ukrainy, które przed wojną wyjechało z Kijowa. Małżeństwo szukało pomocy w Polsce, m.in. ze względu na ciężką chorobę nowotworową kobiety. Mundurowi z Radomia pomogli obojgu, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wezwali inne służby, w tym patrol „drogówki” z Wrocławia, który także pełnił służbę na granicy.

Radomscy policjanci przekazali małżeństwo pod opiekę policjantom z województwa dolnośląskiego. Ci z kolei nawiązali kontakt telefoniczny z ich znajomymi, zorganizowali dalszy transport oraz pomoc drogową do rozbitego auta.

Komentarze naszych czytelników

  • Lucyper.

    2022-03-31 07:22:10

    Łola Boga.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych