Niedziela 19 maja
Iwa, Piotra, Celestyna
RADOM aktualna pogoda

PUP prowadzi kurs języka polskiego dla obywateli Ukrainy

dm, powiatradomski.pl 2022-04-22 13:01:00

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomiu ruszyły kursy języka polskiego dla obywateli Ukrainy. Zainteresowanie jest bardzo duże, dlatego urząd nadal szuka nauczycieli języka polskiego.

Intensywne zajęcia z języka polskiego odbywają się cztery razy w tygodniu po dwie godziny w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Ks. Łukasika 3. Obecnie uczęszcza na nie 30 obywateli Ukrainy, którzy wcześniej zarejestrowali się jako osoby bezrobotne. Zostali podzieleni na dwie 15-osobowe grupy.

Zajęcia prowadzi Tetiana Sztal, która przyjechała do Radomia z Kijowa.

– W obcym kraju nauka języka to podstawa – podkreśla. – Zależy mi na tym, żeby uczyć żywego języka polskiego. Dlatego stawiam na aktywizowanie uczestników zajęć oraz na dialog. Uczymy się dużo słownictwa przydatnego na przykład podczas robienia zakupów czy przy poszukiwaniu pracy. Już zaczynamy czytać po polsku. Moi uczniowie mogą odsłuchać  nowe słownictwo i dialogi w internecie. Mają też zadawaną pracę domową – mówi pani Tetiana.

Zajęcia pierwszej grupy są zaplanowane na miesiąc. W maju kurs języka polskiego rozpocznie kolejna grupa obywateli Ukrainy. Zainteresowanie jest bardzo duże. W sumie  na lekcje zapisało się blisko 150 obywateli Ukrainy.

Powiatowy Urząd Pracy poszukuje nauczycieli języka polskiego. CV można przesyłać pod adres: sekretariat@pupradom.pl.

Komentarze naszych czytelników

  • Alicja

    2022-04-24 19:03:00

    Najważniejsi są polscy obywatele i o nas  trzeba  najpierw zadbać a w następnej kolejności dopiero potrzebijącym Ukraińcom. Ja im już dużo pomogłam , ale to my w naszym wlasnam kraju jestesmy na pierwszym miejscu.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych