Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława
RADOM aktualna pogoda

Obchody 120. rocznicy urodzin majora Henryka Dobrzańskiego ''Hubala'' [ZDJĘCIA]

dm 2017-04-21 17:00:00

W Resursie Obywatelskiej obyły się dziś obchody 120. rocznicy urodzin majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala". - Był to najwierniejszy z wiernych synów Ojczyzny - powiedziała dyrektor radomskiej szkoły im. majora Hubala.

- Major Hubal przeżył tylko 42 lata - to tak niewiele w życiu człowieka. Nigdy nie uważał się za partyzanta, był ostatnim żołnierzem Rzeczpospolitej, który w mundurze chciał przetrwać do przyjścia odsieczy z Zachodu. Patriota, gorąco przywiązany do broni. Był to najwierniejszy z wiernych synów Ojczyzny - mówiła dyrektor ZSZ im. mjr. H. Dobrzańskiego "Hubala", Beata Jasek.

Program uroczystości obejmował gawędę o majorze, którą przedstawił historyk Przemysław Bednarczyk oraz koncert radomskiego zespołu LUSTRO, który w maju 2016 roku wydał nietypowy album zatytułowany Gloria Victis, czyli partyzanckie pieśni w rockowej aranżacji. Wcześniej miały miejsce okolicznościowe przemówienia oraz odbyło się odznaczenie sztandaru szkoły.

Radom24.pl był patronem medialnym tego wydarzenia.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych