Środa 6 grudnia
Mikołaja, Jaremy, Leontyny
RADOM aktualna pogoda

Spotkania z nauką w radomskim Amfiteatrze

dm, MOK 2021-12-09 16:33:00

Już 10 grudnia Stanisław Lem będzie bohaterem piątkowego wieczoru w Amfiteatrze! W ramach projektu "Spotkania z nauką – Poznać i rozumieć świat" odbędzie się spotkanie z prof. Stanisławem Beresiem oraz Lemowy wieczór opowieści, na którym swój kunszt pokaże Radomska Grupa Opowiadaczy.

10 grudnia (piątek), godz. 18.00 – ul. Parkowa 1. WSTĘP WOLNY!

Wieczór z Lemem rozpocznie się od spotkania z prof. Stanisławem Beresiem pt. „Lem… reaktywacja”. Wszystkich chłonnych naukowej wiedzy zapraszamy o godz. 18.00 do „Kawiarni Artystycznej” przy ulicy Parkowej 1. Po godz. 19.00 Radomska Grupa Opowiadaczy rozpocznie Lemowy wieczór opowieści, podczas którego poznamy m.in. historię trzech elekt-rycerzy i głupiej maszyny cyfrowej.

Prof. Stanisław Bereś – historyk literatury, eseista; profesor zwyczajny w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego; redaktor Telewizyjnych Wiadomości Literackich w TVP 2 (1996-2011); wieloletni juror Nike i Angelusa; redaktor naczelny serii Biblioteka Narodowa (od 2013). Opublikował 33 książki m.in. Rozmowy ze Stanisławem Lemem (1986), Pół wieku czyśćca. Rozmowy z Tadeuszem Konwickim (1986), Tako rzecze Lem (2002), Gajcy. W pierścieniu śmierci (2016), Niepamięć. O literaturze polskiej XX wieku (2020).

Radomska Grupa Opowiadaczy rozpoczęła swoją działalność na początku 2017 roku. Do tego czasu spotyka się regularnie, ćwiczy i występuje. Członkowie grupy to indywidualności o różnych zainteresowaniach i charakterach, jednak łączy ich pasja do snucia opowieści i zabawy słowem. Radomscy Opowiadacze występowali m.in. na Dniach Radomia, w Fosie pełnej kultury, w Muzeum Wsi Radomskiej i na wieczorach opowieści w Amfiteatrze.

Wystąpią: Agata Dzik, Ewa Nowakowska, Bartłomiej Kopiński, Dariusz Wróbel, Paweł Błach.

Ilość miejsc ograniczona.

Projekt Spotkania z nauką – poznać i rozumieć świat – jest finansowany z budżetu Gminy Miasta Radomia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021.

Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych