Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Elbląg zdobyty! Radomiak lepszy od Olimpii

dm 2017-10-21 21:50:00

W spotkaniu 14. kolejki piłkarskiej II ligi Radomiak Radom wygrał na wyjeździe 2:1 z Olimpią Elbląg. Dla podopiecznych trenera Jerzego Cyraka to pierwsze zwycięstwo od ponad miesiąca.

Przed dzisiejszym triumfem, ostatni raz komplet punktów Zieloni zgarnęli 15 września - wygrana 1:0 z Błękitnymi. Następnie w czterech kolejnych pojedynkach zdobyli tylko trzy oczka. Olimpia natomiast znajdowała się w świetnej formie, ale dziś radomianie pokazali pazur, przełamali się i odnieśli bardzo ważne zwycięstwo.

W 17. minucie nasz zespół wyszedł na prowadzenie. Obrońcy gospodarzy zostawili trochę miejsce na 20 metrze Leândro, a Brazylijczyk mocnym strzałem pokonał Tułowieckiego. W 34. minucie Zieloni wygrywali już 2:0. Brągiel dośrodkował w pole karne Olimpii, gdzie najprzytomniej zachował się Mazan, trafiając do siatki przeciwnika.

W 70. minucie drużyna z Elbląga - a konkretniej Damian Szuprytowski pokonał Huberta Gostomskiego, jednak podopieczni trenera Cyraka już do końca meczu kontrolowali przebieg gry, zgarniając trzy punkty.

Tabela II ligi - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają przed własną publicznością z liderem tabeli - Wartą Poznań. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (29 października) o godz. 14:00.

Olimpia Elbląg - Radomiak Radom 1:2 (0:2)
Damian Szuprytowski 70 - Leândro 17, Peter Mazan 34

Olimpia: 1. Kacper Tułowiecki - 13. Michał Ressel (88, 21. Patryk Wieliczko), 2. Tomasz Lewandowski, 5. Kamil Wenger, 77. Filip Kop-Ostrowski - 14. Mateusz Szmydt (46, 11. Rafał Lisiecki), 8. Kacper Korkliniewski, 10. Radosław Stępień, 17. Jakub Bojas, 7. Damian Szuprytowski - 9. Piotr Kurbiel (66, 6. Anton Kołosow).

Radomiak: 1. Hubert Gostomski - 14. Damian Jakubik, 38. Martin Klabník, 4. Maciej Świdzikowski, 95. Karol Hodowany - 16. Dawid Jabłoński (90, 25. Rafał Stróżka), 23. Simón Colina, 6. Adam Wolak (66, 17. Maciej Filipowicz), 10. Peter Mazan (71, 22. Jakub Rolinc), 21. Dariusz Brągiel - 9. Leândro (66, 18. Chinonso Agu).

Żółte kartki: Stępień - Jakubik, Jabłoński, Colina.

Sędziował: Maciej Pelka (Piła).