Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Sąd nakazał Karolowi Gutkowiczowi i Markowi Szaremu opublikowanie sprostowania i przeproszenie wiceprezydenta Frysztaka [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-10-18 16:15:00

W Sądzie Okręgowym w Radomiu odbyła się rozprawa w trybie wyborczym z pozwu, jaki Konrad Frysztak skierował przeciwko Karolowi Gutkowiczowi i Markowi Szaremu. Sąd postanowił nakazać politykom PiS sprostowanie informacji, która wybrzmiała na poniedziałkowej konferencji. Dodatkowo, Marek Szary musi przeprosić wiceprezydenta Radomia.

- Idę do sądu po to, aby uzyskać prawdę. Chcę przeprosin i sprostowania wszelkich kłamliwych kwestii skierowanych pod moim adresem - mówił wczoraj wiceprezydent Frysztak.

Dziś Sąd Okręgowy w Radomiu postanowił nakazać Karolowi Gutkowiczowi i Markowi Szaremu sprostowanie informacji przez złożenie oświadczenia na kilku radomskich stronach internetowych oraz obciążył ich kosztami postępowania. Ponadto, Marek Szary musi przeprosić wiceprezydenta Radomia.

- Nie było przedmiotem tej sprawy badanie prawidłowości zawarcia przedmiotowej umowy dzierżawy. Sąd skupiał się, czy te konkretne informacji z konferencji prasowej, odpowiadały rzeczywistości - usłyszeliśmy w uzasadnieniu sądu.

Więcej, pełne ogłoszenie wyroku w trybie wyborczym w sprawie Konrad Frysztak vs. Karol Gutkowicz i Marek Szary, na wideo powyżej.

Komentarze po postanowieniu sądu:

- Kolejne dwie osoby dołączyły do grona kłamców. Cieszę się, że po raz kolejny prawda zwycięża - powiedział wiceprezydent Frysztak. - Będziemy się odwoływać - skomentował z kolei Karol Gutkowicz.

autor: dm

Wasze komentarze (60)

Radom
2018-10-19 12:10:00

Co to za sędzia? Skandal, jak ktoś taki może publicznie tak się kompromitować! Sędzia: umowę podpisał prezydent Witkowski, a nie Frysztak. Co za stronniczość.

Małgosia
2018-10-19 09:32:00

Karolek ze stresu nawet zdania nie umiał sklecic :) Nie rób drugiemu co Tobie nie miłe !!!!

radom!
2018-10-19 09:31:00

Członkowie Pisu - przestańcie się wreszcie kompromitować.

pantera
2018-10-19 09:04:00

Sąd udowodnił, że PISioki TO KŁAMCZUCHY !!!!!!!!!!!!!!!!

nataliaschmidt
2018-10-19 09:03:00

kolejne przeprosiny ;) Nadal są osoby chętne na oddanie głosu partii PIS ? KOLEJNY WYROK NA NIEKORZYŚĆ PIS !

xero
2018-10-19 08:00:00

W sumie , to co ten wyrok wnosi dobrego ? Taka instytucja odwołania się do Sądu a potem jakięś tam ewentualne przeprosiny ,a zarazem niezbadanie dogłębnie dowodów ,nijak ma się do elementarnego poczucia sprawiedliwości.Taka instytucja w tym ekspresowym systemie powinna być zlikwidowana.Czemu takie sprawy z podwórka polityków ,rozpatruje od razu Sąd Okręgowy a nie zwykły , pierwsza instancja Sąd Rejonowy?

Kabaret
2018-10-19 06:55:00

Czego nie podważa pan Frysztak? Nepotyzm i zatrudnienie rodziny w miejskich spółkach, Wykupowania reklam w wydawnictwie ewit gdzie pracuje jego żona przez MOSIR, Dzierżawie działki przez TS Aluminium od miasta bez przetargu, Bonifikaty 99% na wyżej opisaną dzierżawę, Zbudowaniu drogi do wyżej wymienionej firmy za ponad 900 000 zł przez Mzdik, Że przy trasie i na przebiegu s12 nagłaśnianej w tv są działki rodziny Frysztaków. Sprostowanie uległo: Bonifikata trwała 16 miesięcy a nie 24 Pod umową podpisał się Witkowski więc to on wg sądu udzielił tej bonifikaty a nie Frysztak, Oraz że spółką miejską nie można nazwać spółki działającej na terenie miasta jeżeli nie jest podmiotem gminnym. PRAWSZIWY SUKCES FRYSZTAKA NIE MAJĄCY WPŁYWU NA OBRAZ CAŁOŚCI co nawet podkreślił sąd mówiąc że legalność procesu związanego ze spółką TS Aluminium nie była rozpatrywana bo nie to było wnioskiem sprawy

pleban rozpustny
2018-10-19 06:16:00

Znowu PiSiory muszą przepraszać za swoje kłamstwa. Kłamcy chcą być radnymi ? Tylko tacy sami kłamcy na nich zagłosują, stare pryki, mohery i kler.

Manci
2018-10-19 05:42:00

To są prawdziwe fakty, nie FAKTY TVN http://wiadomosci.tvp.pl/39460470/rodzinny-interes-wiceprezydenta-radomia?fbclid=IwAR2PDNFxQubVvxEpna4lTuo1JyGR9tiTgUESVWsGp9ZT4WDUv6x0VvDYvNE

bzyk
2018-10-19 05:39:00

Napiszcie Q czego sprostowanie dotyczy? Dotyczy tylko pomyłki w długości wałka. Wałek jest na 16 miesięcy a nie na 24.

UKŁAD RADOMSKI
2018-10-19 00:56:00

https://www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn24,149,m/superwizjer-uklad-radomski-nieruchomosci-i-politycy-pis,872125.html

ks. Zbigniew
2018-10-19 00:15:00

Uprzejmie i wielokrotnie apelowałem aby zwolennicy PiS trzymali się prawdy w swoich wypowiedziach. Dziś Pan Bóg rękoma wymiaru sprawiedliwości wymierzył za kłamstwa dotkliwą karę. Wstyd na całą parafię.

Chojak
2018-10-18 23:25:00

Panie Karolu jest Pan super. PO wyborach będzie Pan radnym. BRAWO

Do prokuratury z Witkowskim i Frysztskiem
2018-10-18 23:23:00

Teraz wiadomo dlaczego Michalski został sekretarzem. Fajnie Pan sekretarz mydlil oczy sędziemu. Ta sprawa to sprawa karna

Panie Szary 8 Przykazanie mówi:
2018-10-18 22:59:00

Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. Wsyd !!!

tego nie napiszecie
2018-10-18 22:51:00

Frysztak to odpowiedz radomskiej PO na Igora Marszalkiewicza z pisu.Obaj w tym samym wieku zostali wiceprezydentami w Radomiu i obaj podbno mieszkają w jednym apartamentowcu na sedlaka?

ks. Zbigniew
2018-10-18 22:45:00

Uprzejmie i wielokrotnie apelowałem aby zwolennicy PiS trzymali się prawdy w swoich wypowiedziach. Dziś Pan Bóg rękoma wymiaru sprawiedliwości wymierzył za kłamstwa dotkliwą karę. Wstyd na całą parafię.

polityczna historia
2018-10-18 22:41:00

Już w 2010 konrad frysztak startował na radnego z listy PO i dostał tylko 46 głosów w okręgu nr 1. Natomiast w 2010 roku jego start na radnego z 1 miejsca w okregu nr 3 zablokował jego polityczny przyjaciel marcin kaca. A dziś ma 1 na liście ale ma za sobą 3 radnych PO co też chca ponownie wejść do rady miejskiej Radomia.

ta ostatnia niedziela
2018-10-18 22:40:00

Frysztak moze nie zdobyc mandatu radnego w okregu nr 5.Nawet 1 na liscie PO mu nie pomoze jesli wiecej głosów od niego zdobęda radni Wędzonka i Korczyński.

ks. Zbigniew
2018-10-18 22:15:00

Uprzejmie i wielokrotnie apelowałem aby zwolennicy PiS trzymali się prawdy w swoich wypowiedziach. Dziś Pan Bóg rękoma wymiaru sprawiedliwości wymierzył Wam za kłamstwa dotkliwą karę. Niech Pan Bóg Wam wybaczy.

 1 2 3 >