Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radni PiS o ''pomocy wiceprezydenta Frysztaka firmom, w których zarządzie zasiada jego rodzina''

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-10-15 09:44:00

Przed ostatnią w tej kadencji sesją Rady Miejskiej, radny Szary oraz kandydaci na radnych PiS - Łukasz Podlewski i Karol Gutkowicz, wypowiedzieli się ws. dwóch firm, w których zarządzie zasiada rodzina wiceprezydenta Konrada Frysztaka.

- Sprawa dotyczy firmy TS Polska, która otrzymała od miasta 99% obniżkę czynszu, przenosząc się z ul. 1905 Roku do strefy ekonomicznej. Problem polega na tym, że w zarządzie tej firmy zasiada rodzina wiceprezydenta Frysztaka, a właścicielem jest właściciel firmy EWIT, w której pracował pan Frysztak, a teraz wiceprezesem jest tam jego żona - rozpoczął radny Marek Szary, któremu towarzyszyli kandydaci na radnych PiS, Łukasz Podlewski oraz Karol Gutkowicz.

Następnie przewodniczący klubu radnych PiS dodał: - Ponadto do firmy doprowadzono za pieniądze miasta drogę, o wartości prawie 1 mln zł, a czynsz miesięczny dzierżawy działki wynosi 145,22 zł. przez 2 lata, zamiast 14.522,92 zł.

- Zastanawiamy się więc, czy nie jest to konflikt interesów, jeżeli pan Frysztak, który tym się zajmuje, udziela bonifikaty firmie, w której w zarządzie zasiada jego rodzina. Drugi pytanie, to czy rzeczywiście należy udzielać bonifikaty firmom, które dotychczas działały na rynku radomskim, nie są to inwestorzy, którzy przyszli i tworzą nowe miejsca pracy, tylko przenoszą się po prostu na korzystniejsze warunki - zastanawiał się Marek Szary.

autor: r24

Wasze komentarze (46)

pan K
2018-10-16 13:16:00

Komentarz zablokowany.

Ania
2018-10-16 08:03:00

A Kosztowniak i Wójcik ile mieli lat i weszli do polityki a jednoczło ich tylko UKŁAD RADOMSKI a nie dobro nas mieszkańców Radomia

przypadki chodzą po radomskich politykach
2018-10-15 23:25:00

Po prostu jest tak, że Konrard Frysztak to odpowiedź radomskiej PO na wice prezydenta Igora Marszałkiewicza z pisu.Obaj panowie w wieku 28 lat zostali wiceprezydentami i obaj podobno nawet w jednym bloku na ulicy sedlaka w Radomiu mieszkaja.....?

o co chodzi ze spolkami
2018-10-15 22:33:00

W radomskiej PO musi juz byc tak zle ze muszą być sprawy wynoszone na zewnątrz do mediów i do konkurencji politycznej?A może w 5 okregu trwa taka wielka walka o teh 1 mandat dla PO, że juz wszystkie chwyty tam w PO są dozwolone i stąd te ataki na Konrada....?

0
2018-10-15 22:30:00

a radna tłumacz od witkowskiego czy odprowadza opłaty za ścieki i wywóz nieczystosci za kilkudizesięciu cudzoziemców, którzy wynajmują pomieszczenia na pustejdniówka 21za dorosłego i 7 za dziecko?

marcin informuje
2018-10-15 22:30:00

Czy Pan Karbowiak pracuje w miejskiej spółce Wodociagi Miejskie w Radomiu?

marcin informuje
2018-10-15 22:30:00

Czy Pan Karbowiak pracuje w miejskiej spółce Wodociagi Miejskie w Radomiu?

Piotr
2018-10-15 20:26:00

Drodzy wyborcy, mam jedno pytanie gdzie w drodze do " koryta" podziała się PO, czyżby się rozmyli?

olof
2018-10-15 20:05:00

Przedwczoraj Kalinowska a dzisiaj Kopacz w TVN24 zaatakowały przyznanie lotniska Radomiowi zgodnie z kierunkiem PO. Ona ma startować do PE z Radomia. Trzeba będzie jej wtedy podziękować a tej śmiesznej Kalinowskiej już teraz.

Any PO.
2018-10-15 18:02:00

Te harcerz? Uważaj bo się usmacerz.

Aaaa
2018-10-15 16:53:00

Czy któryś z wiceprezydent ów prezydent i dyr w urzędzie pójdą do konfeajonalu i powiedzą nie przez 4 lata żadnej złotówki dla mnie z moich kolegow i rodzin nie bylo poza moje 12_brutto żadne...... Nikt nie powie mimo tajemnicy spowiedzi bo bylo 12_na stole miliony pod stolem

olo
2018-10-15 16:49:00

pan Frysztak to jest geniusz, który naszemu miastu przydarzył się niestety. Boże zachowaj nas na przyszłość.

@HARCERZ
2018-10-15 16:46:00

każdy harcerz na twoim miejscu by się rozebrał z harcerskiego munduru! Powinno się mówić "rozebrał by się " a ja mówię specjalnie tak jak powiedziałem (napisałem).

Wiktor
2018-10-15 16:29:00

Ignorant i prostak. Bez szacunku i przygotowania merytorycznego na spotkaniach. Lekceważący stosunek do innych.

Q
2018-10-15 16:19:00

Brawo Panowie! to koniec Frusztaka w polityce! Koniec !

0
2018-10-15 15:45:00

Witkowski jest kłótliwy, nie potrafi współpracować dlatego nie może zostać prezydentem bo ZNÓW pokłóci się ze wszystkimi w Radzie Miasta i Radom na tym STRACI ! Witkowski nie nadaje na prezydenta bo jest bucem, narcyzem i ignorantem!!!

olo
2018-10-15 14:25:00

no, pan Końrad to na pewno nie jest wulkan intelektu ale za to wie "gdzie konfitury stoją". Natomiast nie ma z tego powodu żadnych wyrzutów. No w końcu po to poszedł do polityki żeby on i rodzina jego głodem nie przymierali. Jakie znaczenie ma dobre imię NASZEGO MIASTA w porównaniu z dobrym samopoczuciem pana Końrada.

do HARCERZ
2018-10-15 14:01:00

Proszę o wskazanie które wpisy są kłamliwe?

HARCERZ
2018-10-15 13:53:00

BARDZO BYM PROSIŁ ZWOLENNIKÓW PIS ABY ZMNIEJSZYLI ILOŚĆ DURNYCH I DO TEGO KŁAMLIWYCH WPISÓW NA FORUM. DZIEKI

0
2018-10-15 13:39:00

Witkowski jest kłótliwy, nie potrafi współpracować dlatego nie może zostać prezydentem bo ZNÓW pokłóci się ze wszystkimi w Radzie Miasta i Radom na tym STRACI ! Witkowski nie nadaje na prezydenta bo jest bucem, narcyzem i ignorantem!!!

 1 2 3 >