Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Wojciech Skurkiewicz: Sytuacja na odcinku chirurgicznym radomskiego szpitala jest dramatyczna

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-07-09 15:49:00

- Przyjmowanie pacjentów tylko w przypadku zagrożenia życia, dyżur odcinka chirurgicznego na radomskim SOR-ze w co drugi dzień czy brak lekarzy - to tylko niektóre z przykładów dramatycznej sytuacji na odcinku chirurgicznym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego - mówił dziś kandydat PiS na prezydenta Radomia, Wojciech Skurkiewicz.

Wojciech Skurkiewicz

- Sytuacja jest o tyle dramatyczna, że dziś nie ma również osoby, która odpowiada bezpośrednio - w swoich kompetencjach - za zabezpieczenie potrzeb zdrowotnych mieszkańców Radomia (...) Przypomnę, że to prezydent Radomia, zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, jest odpowiedzialny za ochronę zdrowia, która jest kierowana do mieszkańców danej gminy. Ja się pytam, gdzie jest prezydent Radomia, jakie działania podejmuje - rozpoczął wiceminister obrony narodowej.

Następnie poseł PiS dodał: - Dziś dochodzi do takiej sytuacji, że dyżur, który pełni odcinek chirurgiczny na radomskim SOR-ze, jest pełniony w co drugi dzień, w dni parzyste, natomiast 24h, 7 dni w tygodniu, dyżur pełni SOR na Józefowie. Ta sytuacja absolutnie musi ulec zmianie.

- Kolejną sprawą, którą trzeba zmienić jak najszybciej, jest poziom wyżywienia w miejskiej placówce. Przeznaczenie 6 zł na dzienną dawkę żywieniową dla pacjenta, to skandal! Apeluję do prezydenta Witkowskiego o podjęcie kroków w tych sprawach - zakończył Wojciech Skurkiewicz.

UM odpowiada: Tak wygląda jedzenie w miejskim szpitalu [ZDJĘCIA]

autor: dm

Wasze komentarze (44)

Lotto_1
2018-07-14 09:22:00

Towarzyszu, a kiedy poprawi się sytuacja na odcinku sportu

0
2018-07-12 21:22:00

Kiedy siedziba PGZ w Radomiu?

0
2018-07-12 21:20:00

Kiedy siedziba PGZ w Radomiu?

Dogen
2018-07-12 07:21:00

Panu doktorowi napisano kolejny spot wyborczy o tematyce zdrowotnej. Mam nadzieję, ze go przeczytał.

Q
2018-07-11 16:54:00

NIE ZAGŁOSUJĘ NA PIS NIGDY WIĘCEJ

buld0g
2018-07-11 13:45:00

Partia Oszustów zawsze jedzie na kłamstwie oszustwie manipulacji. To złodzieje i łapówkarze którzy z budżetów publicznych zrobili sobie fajne źródło dochodu. Jak ich tatusiowie z SB.

donaldinio
2018-07-11 11:10:00

żenada przedwyborcza.... za stan szpitala w Radomiu odpowiada organ założycielski czyli - prezydent Radomia. Nie dziękuj, wiedza dostępna każdemu.

żenada przedwyborcza
2018-07-11 08:27:00

Podpowiem panu Skurkiewiczowi kto jest odpowiedzialny za stan służby zdrowia w kraju, w tym w Radomiu. Nazywa się ten pan Szumowski, jest ministrem zdrowia w rządzie pana Morawieckiego. Są to jego koledzy partyjni więc zamiast marudzić i pleść farmazony pogadałby z nimi i wpłynął na poprawę sytuacji szpitala. Nawiasem mówiąc kandydat na prezydenta prezentuje żenujący poziom niestety.

Rad
2018-07-10 18:00:00

Ciekawe kto przez 8 lat doprowadził do takiego stanu szpital i kto tera, w radzie miejskiej blokuje kasę na wszystko poza pisowymi bublami

Q
2018-07-10 16:58:00

Witkowski rozlicz sie z 70 MILIONÓW które wziąłeś na lotnisko. To nie twoje pieniądze prywatne. Rozlicz sie , gdzie one sie podziały?

Q
2018-07-10 16:58:00

Witkowski rozlicz sie z 70 MILIONÓW które wziąłeś na lotnisko. To nie twoje pieniądze prywatne. Rozlicz sie , gdzie one sie podziały?

donald
2018-07-10 16:37:00

jakie podejście do chorych, empatię czy współczucie a nawet szacunek do życia może miec prezydent, który chodzi na czarne marsze, ludzie?? czarne wiedźmy są za mordowaniem dzieci a jurek z nimi chodził, to jak ma dbać o radomian?

sus
2018-07-10 15:01:00

ten człowiek ma duże deficyty intelektualne

0
2018-07-10 11:18:00

pluć na pis z przyjemnością i za darmo chętnie będzie ponad 70% społeczeństwa, wy musicie do tej samej roboty zaprzągać ruskich hejterów

9f9
2018-07-10 10:02:00

Uaktywniły się ścierwa od pijarowca PO. Ile kasy radomian przytuliłeś złodzieju za plucie na PiS?

Ha ha
2018-07-10 09:30:00

Komentarz zablokowany.

fight
2018-07-10 09:22:00

:-) magistrat, może się źle wyraziłem, "magistraty" na 25 czerwca....... kojarzysz już? :-)

Marcin z Pacynki
2018-07-10 09:14:00

Tyle kasy poszło na lotnisko i ... bicie piany z tym SOR-em.

POdsumowanie
2018-07-10 08:24:00

Gdzie siedziba PGZ, proszę się tym zająć przecież to podlega pod pana, co rząd PiS zrobił dla Radomia??? Szukanie taniej sensacji i tematów zastępczych nie pomoże. Jeżeli chce pan się zająć służbą zdrowia to pielęgniarki odeszły od łóżek pacjentów w Lublinie, Rzeszowie i Tarnobrzegu proszę wziąć ministra zdrowia i pojechać do nich.

Szwejk
2018-07-10 08:06:00

KAZANIA TO Z AMBONY W KOŚCIELE PANOCZKU KANDYDACIE

 1 2 3 >