Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

6 tygodni poczekamy na naprawę wiaduktu w alei Wojska Polskiego. Miasto zapowiada przebudowę

Radom on-line / 2017-06-19 15:30:00, aktualizacja: 2017-06-19 15:50:00

W ciągu sześciu tygodni wiadukt w ulicy Wojska Polskiego zostanie naprawiony - zapowiadają władze miasta. Podtrzymują jednocześnie wolę gruntownej przebudowy odcinków dróg krajowych nr 9 i 12 od wiaduktu w ulicy Żółkiewskiego do ronda Matki Bożej Fatimskiej.

Foto: Radom.pl

Zapadła się jezdnia wiaduktu w alei Wojska Polskiego. Ruch wahadłowy i tymczasowa sygnalizacja świetlna

- Mamy już opinie specjalistów, że tę usterkę da się naprawić. Naprawa wiaduktu, na którym zapadła się część nawierzchni zostanie zlecona w ciągu 24 godzin - zapewnia wiceprezydent Konrad Frysztak i tłumaczy: - Trzeba tam będzie odkuć asfalt, wykonać szalunek, założyć nowe zbrojenie, a następnie zabetonować i położyć asfalt.

Przez cały czas naprawy, czyli przez około 6 tygodni na wiadukcie będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Prezydent Radosław Witkowski podkreśla z kolei, że miasto ma świadomość konieczności przebudowy całego odcinka drogi krajowej, w tym wiaduktu w ulicy Wojska Polskiego. - W zeszłym roku przygotowaliśmy projekt i w ciągu kilku najbliższych dni wystąpimy o pozwolenie na budowę. Za dwa miesiące będziemy gotowi do ogłoszenia przetargu - mówi.

Przypomina też, że szacunkowa wartość całej inwestycji to 120 milionów złotych. Deklaruje, że miasto jest gotowe pokryć 20 procent kosztów. - Pamiętajmy, że jest to droga krajowa, z której korzystają przede wszystkim kierowcy spoza Radomia, a nawet spoza naszego kraju. Jeśli zaś chodzi o budżet miasta to naszymi priorytetami są m.in. trasa N-S i Radomski Program Drogowy - zaznacza Radosław Witkowski.

Apeluje jednocześnie do parlamentarzystów i do rządu o współpracę w budowie montażu finansowego, który pozwoli zrealizować inwestycję. - Ta droga i ta dziura w wiadukcie nie ma barw politycznych i nie może być przedmiotem targów politycznych. Ten problem musimy rozwiązać - podkreśla prezydent Radomia.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: dm

Wasze komentarze (27)

@minor
2017-06-20 23:33:00

Z kasy na lotnisko powstałby akurat tylko ten jeden wiadukt (120 mln zł) więc nie pisz głupot, że byłaby kasa na kilka wiaduktów i jeszcze inne drogi. Co więcej gdyby te lotnisko to ta kasa już dawno zostałaby wydana na inne projekty i w większości jej już by dawno nie było do dyspozycji.

mmmac
2017-06-20 23:02:00

nagi

gregor
2017-06-20 23:01:00

lllll mmmmm

minor
2017-06-20 18:27:00

Chcieliście Międzynarodowego Portu Lotniczego ? To teraz niech was p.prezes przewozi samolotem nad tym dziurawym wiaduktem.Za te utopioną kasę,niejeden wiadukt i droga były by wybudowane i odnowione,a tak to ani lotniska ,ani drogi by do niego dojechać, albo rybki, albo,.......! Nie ma dróg ,jest Nielot.czyli nie ma nic!

0
2017-06-20 16:49:00

Wina Kaczyńskiego

tia
2017-06-20 13:19:00

1. na kładkę sześć tygodni 2. na n-s sześć tygodni 3. na wojska polskiego sześć tygodni Wyuczona formułka? jest ch du i kamieni kupa

0
2017-06-20 10:50:00

Prezydent ma wprawę w budowaniu kładek i wiaduktów. Może się okazać, że wiadukt wyremontuje i zamknie jak kładkę na Szarych Szeregów.

ka
2017-06-20 10:23:00

Komentarz zablokowany.

ss
2017-06-20 09:36:00

Widać że wojtuś w szale forumowym.

Dziuk
2017-06-20 08:20:00

On nic nie zrobi bo kasa miejska jest pusta. Witkowski zadłuzył miasto na blisko 400 mln zlotych! i to w dwa lata bez zakończonej chociażby jednej inwestycji. Witkowski odejdź inaczej ludzie wywiozą cię na taczkach.

pol
2017-06-20 01:21:00

Niech PiSowcy przedstawią jeden dowód, że była szansa na 60 mln zł dofinansowania tej drogi. Znalazłem wyniki tej subwencji drogowej: http://mib.gov.pl/2-Rezerwasubwencjiogolnej.htm Widać tam, że największe dofinansowanie jednej inwestycji to było 31 mln zł, a dla województwa mazowieckiego było 65 mln zł. Oznacza to, że gdyby Radom dostał te 60 mln zł to dla reszty największego województwa w kraju prawie nic by już nie zostało. Swoją drogą każde miasto na prawach powiatu w naszym województwie oprócz Radomia oraz kilkadziesiąt powiatów oprócz radomskiego dostało małe lub duże dofinansowanie. Czyżbyśmy mieli tak wspaniałe drogi w regionie, że o nic nie prosiliśmy?

0
2017-06-20 00:09:00

Odstąpienie od budowy ul. Wojska Polskiego nie może być Witkowskiemu darowane. Z Radomia zrobił sobie kpinę. Powinien brać to co dawali a o resztę walczyć. Tak robią wszyscy prezydenci. Panie Witkowski, to co pan wyprawia to nie jest polityka. Jest to ordynarne żerowanie na mieście. Politykę uprawiaj pan na swój koszt, a nie koszt radomian. Porządny i mądry prezydent nie pyskuje na rządzących, gdyż zdaje sobie sprawę, że bez nic nic nie zrobi dla środowiska.

Ryczałt 500 + telefon
2017-06-19 23:08:00

Dziś za miasto odpowiada Witkowski za wszystko!!!!!@!

Chojak
2017-06-19 23:07:00

Dlaczego Witkowski gdy był posłem PO i mieli rząd Po PSL i panią premier kopacz nie przeznaczył pieniędzy na budowę wiaduktu i budowy trasy kolejowej do Warszawy. Wstyd dla całej PO. Bajerowali ludzi tramwajem ? Nic dobrego PO dla mieszkańców i lista nie zrobiło i nigdy nie zrobi. By Żyło się lepiej nam wszystkim z Po tak mówi się w kręgach politycznych!

Chojak
2017-06-19 22:53:00

Dlaczego Witkowski gdy był posłem PO i mieli rząd Po PSL i panią premier kopacz nie przeznaczył pieniędzy na budowę wiaduktu i budowy trasy kolejowej do Warszawy. Wstyd dla całej PO. Bajerowali ludzi tramwajem ? Nic dobrego PO dla mieszkańców i lista nie zrobiło i nigdy nie zrobi. By Żyło się lepiej nam wszystkim z Po tak mówi się w kręgach politycznych!

0
2017-06-19 21:59:00

Komentarz zablokowany.

fu
2017-06-19 20:54:00

A taki Chełm przy ukraińskiej granicy dostał pawie 200 mln zł dofinansowania (85% całości) na remont DK12 biegnącej w granicach miasta, no ale oni nie mają Warszawy w województwie i mają szansę na dofinansowanie z UE. Niech PiS wydzieli w końcu stolicę to połowa problemów Radomia sama się rozwiążę. Czy oni tego nie rozumieją?

Baszaj
2017-06-19 20:28:00

Miasto to nie ma pieniędzy na nic. Tylko na konkursy dla starych SBeków siedzących w swoich ogródkach.

rzeczywistość
2017-06-19 19:10:00

Komentarz zablokowany.

sss
2017-06-19 18:11:00

Ci co głosowali na Witkowskiego to teraz mają...

 1 2 >